Strona głównaWiadomościHardwareNvidia przeprasza recenzentów ze znanego kanału technologicznego na Youtube

Nvidia przeprasza recenzentów ze znanego kanału technologicznego na Youtube

Trzy dni temu internet obiegła informacje, że recenzenci z kanału Hardware Unboxed, zostają, wyłączeni z programu Nvidii, który zapewnia im modele Founders Edition na premierę.

Wiadomość ta dosyć mocno wzburzyła recenzentów, ponieważ zabrzmiało to, jak próba wpłynięcia na opinię osób recenzujących sprzęt Nvidii. Nvidia w pierwszym mailu napisała, że w ich recenzjach za mało jest informacji dotyczących nowych technologii Nvidii w tym Ray trancingu oraz DLSS. Przez to kanał Hardware Unboxed, zostanie wykluczony z otrzymywania modeli Founders Edition, ale nadal będą mieć dostęp do premierowych sterowników i ogólny dostęp do materiałów przedpremierowych.

Nvidia have officially decided to ban us from receiving GeForce Founders Edition GPU review samples
. Their reasoning is that we are focusing on rasterization instead of ray tracing.

They have said they will revisit this „should your editorial direction change”.
More to come

Po zamieszczeniu tej informacji na swoim profilu Youtube większość znanych recenzentów i kanałów o tematyce sprzętowej nagrała swoje materiały wideo o tej sytuacji. Był to dosyć krytyczne materiały o postępowaniu Nvidii i o próbie cenzurowania wypowiedzi.

Dzisiaj w nocy. Twórcy z kanału Hardware Unboxed podzielili się informacją, że Nvidia przeprosiła ich za zaistniałą sytuację i nadal będą otrzymywać karty Founders Edition.

BIG NEWS

I just received an email from Nvidia apologizing for the previous email and they’ve now walked everything back.

This thing has been a real roller coaster ride for us over the past few days. I’d like to thank everyone who supported us, obviously a huge thank you to
Linus. There are many more of you who deserve a big thank you as well, so thank you, we really appreciate all for you. As for our video, it’s still coming and you can expect that tomorrow.

Możemy więc napisać, że ta sytuacja skończyła się pomyślnie dla twórców, ponieważ Nvidia cofnęła bana na ich karty Founders Edition, ale pozostaje pytanie? Co by było, gdyby za twórcami z Hardware Unboxed nie stanęli inni duzi twórcy jak Linus z kanału LinusTechTips, czy Jay z JayzTwoCents. Mamy nadzieję, że Nvidia nie będzie więcej próbowała stosować podobnych praktyk względem innych twórców. Ponieważ jak pokazuje zaistniała sytuacja, recenzenci mocno się wspierają i wszelkie próby nacisku na ich opinię są bardzo szybko demaskowane. Przekonały się o tym już inne firmy z branży, które banem próbowały wpływać na opinię recenzentów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię