Strona głównaWiadomościFull HD, wysokie odświeżanie i FreeSync – oto nowym monitor iiyama

Full HD, wysokie odświeżanie i FreeSync – oto nowym monitor iiyama

Firma iiyama powiększyła swoje portfolio produktowe o kolejny monitor dla graczy. Model oznaczony jako G-Master GB2488HSU-3 powstał z myślą o mniej zamożnych graczach, którzy nie mogą sobie pozwolić na drogie konstrukcje.

Nie ma co owijać w bawełnę, iiyama G-Master GB2488HSU-3 nie wyróżnia się niczym wyjątkowym. Ale taki właśnie ma być. To prosty monitor dla mniej wymagających lub mniej zamożnych graczy, którzy przede wszystkim chcą się cieszyć z szybkiego odświeżania ekranu i technologii synchronizacji obrazu.

Monitor ma 24-calowy ekran z panelem TN. Potrafi on wyświetlać obraz w maksymalnej rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Nieco zaskakujący jest czas reakcji, który wynosi aż 5 ms i to między odcieniami szarości. Z drugiej strony ten parametr tak naprawdę niewiele nam mówi o rzeczywistych możliwościach monitora. G-Master GB2488HSU-3 charakteryzuje się poza tym odświeżaniem 144 Hz i obsługą technologii AMD FreeSync.

Producent deklaruje, że kontrast statyczny ekranu to 1000:1, a maksymalna jasność wynosi 350 cd/m2. Do tego mają dochodzić kąty widzenia 85 i 80 stopni oraz wbudowane głośniki stereo o mocy 3 W każdy. G-Master GB2488HSU-3 wyposażony jest w jedno złącze DVI-D, dwa HDMI oraz jedno DisplayPort. Co prawda producent nie podał sugerowanej ceny detalicznej, ale nie powinna być ona wysoka. Myślę, że rozsądny byłby pułap 1100-1300 zł, ale to tylko moje przypuszczenia.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię