Strona głównaWiadomościGALAX prezentuje chłodzonego cieczą GeForce’a GTX 1080 Ti, gotowego na ekstremalne podkręcanie

GALAX prezentuje chłodzonego cieczą GeForce’a GTX 1080 Ti, gotowego na ekstremalne podkręcanie

Firma GALAX zaprezentowała nową kartę graficzną z rodziny GTX 1080 Ti. Model o nazwie OC Lab Edition stworzony został z myślą o ekstremalnym podkręcaniu, które wyciśnie z niego dodatkowe pokłady wydajności.

GALAX GTX 1080 Ti OC Lab Edition to karta graficzna pod wieloma względami wyjątkowa. To, co przede wszystkim rzuca się w oczy, to zastosowanie systemu chłodzenia cieczą. Dzięki temu możliwości overclokcingu są nieporównywalnie większe niż w przypadku nawet najlepszych modeli chłodzonych powietrzem. Do tego cały system jest przezroczysty, więc szkoda pakować go do obudowy bez okna, gdyż powinien bardzo dobrze się prezentować.

Co ciekawe, GTX 1080 Ti OC Lab Edition to tak naprawdę model GTX 1080 Ti Hall of Fame Edition, tylko ze zmienionym chłodzeniem. Oznacza to między inny zastosowanie 14-warstwowej płytki PCB oraz bardzo mocnej sekcji zasilania w schemacie 16+3. To wszystko sprawia, że urządzenie przystosowane jest to ekstremalnego podkręcania. Karta zasilana jest aż przez trzy 8-pinowe złącza PCIe. Niestety, na ten moment nie znamy ani daty premiery, ani tym bardziej sugerowanej ceny detalicznej. Ale jednego możemy być pewni – będzie drogo!

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię