Strona głównaGryAktualnościGamedec - kolejna polska gra powalczy o zainteresowanie fanów cyberpunkowego RPG

Gamedec – kolejna polska gra powalczy o zainteresowanie fanów cyberpunkowego RPG

Zapowiada się rewelacyjny okres dla fanów RPG osadzonych w przyszłości. Wszyscy z niecierpliwością oczekują Cyberpunka 2077, a oprócz niego powstaje Gamedec – tytuł osadzony w Warszawie przyszłości.

Za tytuł odpowiedzialny jest zespół Anshar Studios, autorzy nieźle ocenianego Detached. Gamedec, podobnie jak gra CD Projekt RED, również kręciło się będzie wokół cyberpunkowych klimatów i dostępna ma być na PC. 

Zobacz: The World of Cyberpunk 2077 – ilustrowany przewodnik po świecie Cyberpunk dostępny w przedsprzedaży

Źródło Gamedec bierze się z książek “Granica rzeczywistości” i “Sprzedawca lokomotyw” Marcina Przybyłka. Twórcy zdążyli już wypuścić pierwszy zwiastun swojej nowej gry:

Gamedec dziać się będzie w XXII wieku w Warsaw City. Ludzie są tam bardziej związani z tym, co wirtualne niż tym, co prawdziwe i to właśnie w świecie wirtualnym mierzą się ze swoimi największymi problemami. Cyber-rzeczywistość zajmuje ich do tego stopnia, że nawet dzieci są tam zmuszane do pracy, pozornie grając w niegroźną grę free-to-play. Naszym alter-ego w grze będzie prywatny detektyw, zajmujący się rozwikływaniem zagadek z wirtualnej rzeczywistości.

Autorzy, opisując swoją nową grę, mówią o wpływie decyzji gracza na dalszą fabułę czy na świat gry, a nawet na naszą własną postać. Ważnym elementem rozgrywki będą wybory, które tylko z pozoru będą się wydawały oczywiste, a tak naprawdę często będą miały drugie dno. Postawione przed graczem zadania często będzie można rozwiązać na kilka sposobów, zależnie od preferencji gracza.

Zobacz: Elden Ring – nowe RPG od twórców Dark Souls i George’a R.R. Martina

Co do technikaliów – akcję w Gamedec mamy obserwować w rzucie izometrycznym, nie nastawiajcie się zatem na powalającą, fotorealistyczną grafikę. Z drugiej strony, taką prezentacją mogły się poszczycić najbardziej kultowe gry w historii, jak chociażby Fallout.

Więcej informacji o grze ma się pojawić przy okazji targów Gamescom. Jak podoba Wam się to, co autorzy zaprezentowali do tej pory?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię