Strona głównaEsportGames Clash Masters - nowy, międzynarodowy turniej pojawi się w Polsce

Games Clash Masters – nowy, międzynarodowy turniej pojawi się w Polsce

Podczas charytatywnego turnieju CS:GO na imprezie Meet Point na Stadionie Narodowym ogłoszono bardzo ciekawą inicjatywę, która powinna zadowolić wielu fanów Countera w Polsce.

W dniach od 28 do 30 września w hali Gdynia Arena ma odbyć się turniej Games Clash Masters z międzynarodową obsadą oraz pulą nagród wysokości 100 tysięcy dolarów. Jak już wspomniałem, mają w nim wziąć udział zagraniczne zespoły, których łącznie będzie osiem i – mam nadzieję – pojawi się tam również zespół z Polski. Póki co ujawniono, że do udziału zaproszono GODSENT oraz Heroic. W Gdyni pojawią się jeszcze dwa zaproszone teamy, a pozostałe będą musiały wywalczyć sobie udział w kwalifikacjach.

Plan organizatora wygląda bardzo ciekawie i bardzo dobrze, że w Polsce planowany jest turniej z międzynarodowym składem inny niż IEM Katowice. Po zeszłorocznym Majorze PGL obiecywał, że będzie wracał do Polski z kolejnymi eventami, ale póki co nic w tym temacie się nie dzieje, więc Games Clash Masters może być idealnym zastępstwem. Niestety, pojawia się jeden problem – w ten sam weekend organizowane są trzy inne duże turnieje CS:GO – ESL One w Nowym Jorku i BLAST Pro Series w Stambule, a wcześniej FACEIT Major oraz DreamHack Masters. W takim natłoku dużych, ciekawych imprez ze światową czołówką i większymi niż w przypadku Games Clash Masters pulami nagród, można mieć uzasadnione obawy o powodzenie przedsięwzięcia. Mimo wszystko trzymam kciuki za organizatorów i czekam na kolejne informacje.

Źródło: Games Clash Masters

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię