Strona głównaEsportZnamy finalistów ESL Pro League S. 7. FaZe Clan na kolanach

Znamy finalistów ESL Pro League S. 7. FaZe Clan na kolanach

To już ostatni dzień walki o mistrzostwo 7. sezonu ESL Pro League. Dziś około godziny 20:00 Astralis zmierzą się z przedstawicielami gospodarzy – Team Liquid – o imponujące trofeum turnieju oraz główną nagrodę w wysokości 250 tysięcy dolarów.

W pierwszym półfinale gracze Liquid stosunkowo szybko, bo po “zaledwie” dwóch mapach rozprawili się z Natus Vincere. Rzut oka na statystyki graczy wystarczy, by powiedzieć, że spotkanie to stało na bardzo wysokim poziomie. Przodujący jak do tej pory w swojej ekipie s1mple musiał tym razem ustąpić pola electronicowi, co nie oznacza, że zagrał źle – kilkukrotnie popisał się rewelacyjnymi akcjami, jak na przykład potrójne zabójstwa. Mimo wszystko było to nieco zbyt mało jak na rewelacyjnie tego dnia grające Liquid, w którym aż trzech zawodników miało stosunek K/D powyżej +8. Na powracającym do puli map turniejowych Dust2 zobaczyliśmy wynik 16:14, natomiast na Inferno – 16:10.

Team Liquid vs. Natus Vincere – 2:0 (16:14, 16:10)

Natomiast drugi półfinał, w którym spotkały się ekipy FaZe i Astralis, mógł u niejednego obserwatora spowodować odruchowe przecieranie oczu ze zdumienia. Każdy, kto śledzi światową scenę Counter-Strike’a dłużej niż rok wie, że Astralis to formacja z absolutnej czołówki, której mimo chwilowego kryzysu nie wolno bagatelizować, ale chyba w najśmielszych snach nikt nie przypuszczał, że FaZe w tym spotkaniu po prostu nie będzie istnieć! Na Mirage udało im się zdobyć zaledwie trzy punkty, wszystkie w pierwszej połowie spotkania – druga była już tylko formalnością w wykonaniu Astralis. Na Inferno ekipa FaZe odrobinę się pozbierała, ale w dalszym ciągu było to bardzo dalekie od tego, czego można oczekiwać od drużyny ze światowego top 3 – tym bardziej, że walkę o powrót do meczu zaczęli dopiero przy stanie, uwaga… 10:0 dla Astralis. Historia widziała już przypadki powrotów z gorszych wyników, ale tutaj cudu nie było – po pierwszej połowie mieliśmy 13:2 dla Astralis, a kilkanaście minut później było już po meczu.

Astralis vs. FaZe Clan – 2:0 (16:3, 16:6)

Obserwowaliście półfinałowe zmagania? Jak Wam się podobały? Kto Waszym zdaniem wygra dzisiejszy finał?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię