Strona głównaWiadomościGamescom 2017 - 15-minutowy gameplay z Elex

Gamescom 2017 – 15-minutowy gameplay z Elex

Twórcy Gothica prezentują wyczerpujący film z ich najnowszej gry RPG. Czy gracze pokochają głównego bohatera tak samo, jak Bezimiennego?

Odpowiedź nie bedzie aż tak prosta. Studio Piranha Bytes wie co nieco na temat gier RPG. Chyba każdy gracz choć raz w życiu miał okazję przetestować którąś z ich części Gothica lub Risena. Świetnie oddawały klimat „swoich czasów”, a także pozwalały oddać się eksploracji świata i rozbudowanemu rozwojowi postaci. Aczkolwiek ich cechą charakterystyczną były problemy techniczne, np. z animacją NPC-ów i stworów, liniowością, czy też powstarzającym się schematem gry.

Zdaje się, że stare grzechy powrócą do Elexu, a już na pewno w chwili jej premiery zaplanowanej na 17 października. Zaprezentowany gameplay na Gamescom 2017 nie napawa nas optymizmem. Szata graficzna gry wygląda bardzo ładnie, system walki również interesujący, ale mamy wrażenie, że to nic więcej jak klon Gothica umiejscowiony w innym świecie i z nowymi bohaterami.      

Mimo wszystko, 15 minut filmu nie dostarczy nam wszystkich informacji. Przydałoby się ograć demko, ale twórcy nie wspominali o żadnej wersji demonstracyjnej. Mamy więc nadzieję, że w chwili spisywania recenzji, Elex okaże sie o wiele lepszą grą, niż pokazaną na zwiastunach.

 

Źródło: elexgame.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię