Strona głównaGryAktualnościGamingowe podsumowanie tygodnia (21 – 27 czerwca)

Gamingowe podsumowanie tygodnia (21 – 27 czerwca)

Tydzień minął nam pod znakiem gier multiplayer. Pojawiły się pierwsze zmiany w czwartym sezonie Warzone, a EA dalej kontynuuje budowanie hype’u wokół Battlefielda i najwyraźniej planuje zapowiedź nowej gry.

Wśród miłośników rywalizacji online głównym tematem rozmów jest oczywiście Battlefield 2042. Ekscytacja graczy jest na tak wysokim poziomie, że Battlefield 4 zaczął mieć problemy z serwerami. EA musiało w poprzedni weekend zwiększać przepustowość kilku serwerów w Stanach Zjednoczonych, żeby gracze nie czekali zbyt długo na mecze.

Podobnie jak w kilku poprzednich tygodniach, poznaliśmy również kilka nowych szczegółów dotyczących nowej odsłony Battlefielda. Według informacji Toma Hendersona, znanego insidera, gra ma zawierać oddzielny tryb z remasterami map z poprzednich tytułów. Ponadto, Dice planuje wykorzystać boty do zapełniania większych lobby.

Na horyzoncie pojawiło się EA Play Live. Kolejna transmisja „Elektroników” odbędzie się 22 lipca. Niedawno po branży zaczęła krążyć informacja, że wydawca ma szykować się na ujawnienie powrotu jednej ze swoich serii. Pojawiły się przypuszczenia, że może być to Dead Space.

Kilka nowości owiało również świat multiplayerów. Podczas podcastu Dropped Frames na Twitchu Phil Spencer zapewnił, że Halo Infinite pojawi się pod koniec tego roku. Wciąż nie ma oficjalnej daty premiery, ale jest to podobno tylko kwestia czasu. Pierwszej, większej aktualizacji od startu sezonu doczekał się z kolei Warzone. Raven zdecydowało się na kolejny nerf nowej broni, LMG MG 82.

Nad nową grą multiplayer pracuje najwyraźniej Insomniac Games. Twórcy Ratcheta & Clanka oraz Spider-Mana szukają ludzi do pracy nad grą wieloosobową. Wciąż może być to dodatkowy tryb do któregoś z single playerów, ale równie dobrze możemy doczekać się oddzielnej produkcji skupionej na rywalizacji online.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię