Strona głównaGryAktualnościGamingowe podsumowanie tygodnia (22 – 28 lutego 2021)

Gamingowe podsumowanie tygodnia (22 – 28 lutego 2021)

Końcówka lutego to gratka przede wszystkim dla graczy konsolowych. Poznaliśmy plany na przyszłość Sony oraz gry, jakie niedługo wzbogacą PS4 i PS5.

Solidna porcja nowości od Sony

Tydzień dla fanów PlayStation rozpoczął się dosyć słabo. Rzecznik firmy poinformował bowiem, że premiera Gran Turismo 7 zaliczy spore opóźnienie. Jeden z system selerów, który miał zawitać na PS5 w drugiej połowie tego roku, prawdopodobnie pojawi się dopiero w przyszłym.

Parę dni później odbył się State of Play, klasyczny już dla Sony format, gdzie prezentują zazwyczaj gry, jakie trafią na ich konsole. Zobaczyliśmy w rezultacie produkcje typu Deathloop albo imponujące wizualnie Kena: Birdge of Spirits. Dostaliśmy również zapowiedź Final Fantasy VII Remake na PS5 oraz kolejnego epizodu.

 

Nowa aktualizacja Cyberpunka 2077 pojawi się z opóźnieniem

Gracze wyczekujący wciąż naprawienia Cyberpunka o patchu 1.2 słyszą już od dłuższego czasu. Aktualizacja ma ostatecznie zaliczyć delikatną obsuwę. Atak hakerów na CD Projekt Red utrudnił podobno sytuację w firmie i uniemożliwił sprostanie postawionym wcześniej deadline’om.

 

Koniec Anthema

Informowaliśmy Was parę tygodni temu, że EA będzie decydować o przyszłości Anthema. Ostatecznie stało się to w połowie minionego tygodnia. BioWare na swoim blogu poinformował, że serwery Anthema będą dalej włączone, ale projekt „Anthem 2.0” czy „Anthem Next” został oficjalnie anulowany.

 

Oferty Games with Gold i PS Plus

W marcu to Sony zdaje się wychodzić górą z comiesięcznego pojedynku subskrypcji. Do PlayStation Plusa trafią Final Fantasy VII Remake (wyłącznie w wersji na PS4), Maquette, Remnant from the Ashes I Farpoint VR. Microsoft z kolei zaoferuje swojej społeczności Warface: Breakout, Vicious Attack Llama Apocalypse, Metal Slug 3 i Port Royale 3.

Remnant from the ashes

Użytkownikom PlayStation warto również przypomnieć, że cały czas można pobierać Destruction AllStars.

 

Pokemon Presents

Do konsolowych newsów po raz kolejny swoją cegiełkę dorzuca Nintendo. Dwa tygodnie temu zobaczyliśmy Directa, w którym zapowiedziano m.in. Splatoon 3. Tym razem japoński gigant postanowił spełnić oczekiwania miłośników Pokemonów.

Zgodnie z plotkami krążącymi ostatnio po naszej branży, podczas prezentacji dostaliśmy zwiastun Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl. Remake ma ukazać się pod koniec tego roku. Ponadto, na początek 2022 roku zapowiedziano Pokemon Legends: Arceus, kolejną grę z otwartym światem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię