Advertisement
Strona głównaGryAktualnościGears 5 na Xbox Series X w 120 klatkach na sekundę

Gears 5 na Xbox Series X w 120 klatkach na sekundę

The Coalition zapowiedziało, że Gears 5 do maksimum wykorzysta możliwości konsoli Xbox Series X. Gra doczeka się wielu usprawnień w porównaniu do wersji na Xbox One oraz PC, w tym działania aż w 120 klatkach na sekundę.

Już od kilku miesięcy wiemy, że The Coalition przygotowuje aktualizację do Gears 5, która przystosuje grę do konsoli nowej generacji, czyli Xbox Series X. Jak łatwo się domyślić – gra ma działać płynniej i przy tym ładniej wyglądać. Jednak w trakcie Inside Unreal poznaliśmy szczegóły. Trzeba uczciwie przyznać, że szykują się naprawdę spore zmiany. Gra w wersji na Xbox Series X może wyglądać nawet lepiej niż na PC-tach.

Gears 5

Gears 5 na Xbox Series X

Przede wszystkim twórcy Gears 5 zapowiedzieli, że gra na Xbox Series X będzie prezentować się zdecydowanie ładniej niż na Xbox One. To raczej żadne zaskoczenie, bowiem konsola nowej generacji będzie charakteryzować się dużo większą mocą obliczeniową. Co dokładnie się zmieni? Między innymi deweloperzy pracują nad bardzo realistycznym cieniowaniem. O 50% ma się też zwiększyć liczba cząsteczek w porównaniu z ustawieniami Ultra na komputerach. No i wreszcie przerywniki filmowe będą odtwarzane w 4K Ultra HD przy 60 klatkach na sekundę. Na Xbox One cutscenki działały „tylko” w 30 fps-ach.

Ale sam wygląd to nie wszystko. The Coalition zadbało też o odpowiednią płynność rozgrywki, czyli coś, o co gracze walczą od dawna. Ta meczach sieciowych wzrośnie aż do 120 klatek na sekundę. Co prawda nie zostało to oficjalnie potwierdzone, ale prawdopodobnie mowa tutaj o rozdzielczości 4K Ultra HD. To sprawia, że wynik jest tym bardziej imponujący.

Gears 5

Gears 5 w wersji na Xbox Series X prawdopodobnie zostanie zaprezentowane już w przyszłym tygodniu w trakcie Xbox Game Showcase. Impreza zaplanowana jest na 23 lipca. Już teraz wiemy, że gra zostanie udostępniona w ramach Xbox Smart Delivery. Oznacza to, że posiadacze produkcji na Xbox One całkowicie za darmo otrzymają aktualizację do wersji na Xbox Series X.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię