Strona głównaWiadomościGeForce GTX 2080 ma być szybszy i sporo tańszy od Titana V...

GeForce GTX 2080 ma być szybszy i sporo tańszy od Titana V

Już w najbliższym poniedziałek – 20 sierpnia – Nvidia zaprezentuje światu nową generację kart graficznych. Do tego czasu możemy się co najwyżej raczyć kolejnymi plotkami i pogłoskami. Te najnowsze są dość optymistyczne. 

Serwis VideoCardz dotarł do ciekawych informacji. Pochodzą one od jednego z użytkowników Baidu, który twierdzi, że ma sporo informacji na temat kolejnej generacji kart graficznych. Mają one pochodzić od jednego z partnerów Nvidii. Spośród wielu mniej istotnych wiadomości ciekawie prezentuje się to na temat ceny i wydajności modelu 2080/1180. 

Według tych plotek RTX/GTX 2080/1180 (mogliby już zdradzić te nazwy, bo można zwariować) ma kosztować około 649 dolarów. Dla porównania GTX 1080 w dniu premiery kosztował 549 dolarów, a GTX 1080 Ti 699 dolarów. Mówimy zatem o sporej podwyżce. Ale jeśli dodamy do tego, że karta ma być wydajniejsza od Titana V, który kosztuje aż 3000 dolarów, to nie wygląda to już tak źle. Chociaż samo porównywanie GTX-a do Titana wydaje się co najmniej kontrowersyjne. 

Co jeszcze wiemy o nowej karcie? Najprawdopodobniej będzie ona wyposażona w 3072 jednostki CUDA oraz 8 GB pamięci GDDR6. Pozostawienie takiej samej ilości VRAM-u może wydawać się zaskakujące (GTX 1080 też ma 8 GB), ale mamy do czynienia z dużo szybszymi modułami. Nie wiemy jeszcze jakich dokładnie użyje Nvidia, ale Samsung jest w stanie dostarczyć pamięci GDDR6 o prędkości 14 Gbps. Co ciekawe, RTX 2080 Ti ma mieć już 11 GB pamięci i 352-bitową szynę, co powinno mieć ogromny wpływ na wydajność.  

Źródło: Video Cardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię