Strona głównaWiadomościGeForce Now pozwala na grę w gry PC na Xboxie

GeForce Now pozwala na grę w gry PC na Xboxie

Xbox już jest jednym z lepszych wyborów jeśli chodzi o grę w strumieniowane gry. Teraz jest jeszcze lepszy bo zyskał obsługę biblioteki GeForce Now za pomocą Edge’a.

Niedawno dodane wsparcie dla zaktualizowanego MS Edge w Xboxie otworzyło posiadaczom tej konsoli nową paletę możliwości, takich jak dostęp do gier Google Stadia poprzez konsolę. Wkrótce będzie także możliwe granie w gry PC, za pośrednictwem GeForce Now. Nowa aktualizacja tej usługi, jak podaje serwis The Verge, to m.in. klient, który pozwala na dostęp poprzez Edge’a.

GeForce Now

Dla tych którzy nie kojarzą szczegółów – GeForce Now to usługa, która pozwala streamować gry ze Steam czy Epic Games Store poprzez chmurę, dzięki czemu możemy w nie grać na różnych urządzeniach. Nie wszystkie tytuły są dostępne w ten sposób, ale zdecydowana większość tak – w tym nawet gry z PlayStation, jak Death Stranding.

Zobacz: Zwolnił wzrost liczby subskrybentów Xbox Game Pass

GeForce Now był do tej pory dostępny dla testerów Xboxa, ale była to mocno niestabilna wersja usługi. Przeglądarka nie wspierała nawet obsługi myszy i klawiatury. Teraz jednak Xbox i Edge mogą się stać wspaniałym sposobem na ogranie zupełnie nowych tytułów. Nadal niektóre funkcje związane ze sterowaniem sprawiają problemy, pojawia się też spore opóźnienie, widoczne przede wszystkim w tytułach multiplayer. Jeśli sami chcecie wypróbować jak to działa, zajrzyjcie na stronę GeForce Now w poszukiwaniu dokładnych instrukcji. Podstawowa wersje usługi jest darmowa, aczkolwiek pozwala na grę w maksymalnie godzinnych sesjach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceThe Verge
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię