Strona głównaEsportEsport stał się częścią programu Nagrody Księcia Edynburga

Esport stał się częścią programu Nagrody Księcia Edynburga

Esport został uznany za jedną z kategorii, w których można otrzymać nagrodę Księcia Edynburga – dla młodzieży, jako element samorozwoju.

Nagroda Księcia Edynburga to brytyjska nagroda, ufundowana przez Rodzinę Królewską, która daje młodym ludziom szansę rozwoju w różnych dziedzinach. W jej ramach brane są pod uwagę kategorie takie jak wolontariat, aktywności sportowe albo nauka nowej zdolności. Zanim esport został oficjalnie uznany za jeden z takich elementów, trwał program pilotażowy, który uznawał tę dziedzinę jako coś, co pozwala młodym ludziom rozwinąć wiele umiejętności, takich jak strategiczne myślenie, komunikacja, przywództwo oraz praca zespołowa.

esport

Kapituła Nagrody przeprowadziła badanie wśród 1000 liderów biznesu, z których 8 na 10 było otwartych na zatrudnienie młodej osoby, która zyskała umiejętności zyskane przy okazji uprawiania esportu. Dodatkowo, 71% badanych powiedziało, że widzi edukacyjną wartość esportu. Aby brać udział w walce o nagrodę poprzez uprawianie esportu, trzeba to zrobić w ramach zorganizowanej i ustrukturyzowanej grupy, prowadzonej przez osobę dorosłą, jak klub w szkole czy college’u. Uczestnicy programu muszą również brać udział w innych aktywnościach, poza esportem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię