Strona głównaWiadomościHardwareGeForce RTX 30XX SUPER podobno ma zadebiutować w styczniu 2022

GeForce RTX 30XX SUPER podobno ma zadebiutować w styczniu 2022

Rok 2022 zapowiada się wyjątkowo interesująco, dla zielonych. Według aktualnie dostępnych przecieków w przyszłym roku mają zadebiutować dwie serie kart graficznych, GeForce RTX 30XX SUPER, oraz GeForce RTX 40XX.

Odświeżone układy Ampere swój debiut rynkowy mają zaliczyć na początku przyszłego roku, najpewniej jeszcze przed targami CES 2022, przynajmniej takie informacje podają dwaj leakerzy, którzy do tej pory dobrze przewidywali ruchy NVIDII. Co ciekawe, seria SUPER ma od razu pojawić się w laptopach, jak i komputerach stacjonarnych. To dosyć karkołomny zabieg ze strony Nvidii, ale na początku przyszłego roku, ma rozpruć się worek z premierami i w przeciągu trzech krótkich miesięcy, mają zadebiutować układy graficzne Intel Alchemist ARC, nowe procesory AMD z technologią 3D V-Cache. Więc okres ten będzie wyjątkowo gorący.

Za to w październiku, światło dzienne ma ujrzeć nowa generacja układów graficznych Nvidia GeForce RTX 40 Lovelace. Bazując ma aktualnych plotkach, spodziewamy się, że karty graficzne bazujące na nowej architekturze nadal będą wykonywane w strukturze monolitycznej, gdzie będzie występował tylko jeden duży rdzeń graficzny. Z kolei, wiemy, że nowe karty graficzne AMD wykorzystujące architekturę RDNA3 będą wykonane w technice MCM (Multi-Chip-Module), które rozwiązanie okaże się wydajniejsze sprawdzimy najprawdopodobniej pod koniec przyszłego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię