Strona głównaWiadomościGenesis Oxid 250 - na ratunek rozgrzanym laptopom

Genesis Oxid 250 – na ratunek rozgrzanym laptopom

Pogoda za oknem coraz bardziej sprzyja aktywnościom poza domem, ale spora liczba ciekawych gier do ogrania skutecznie powstrzymuje przed opuszczeniem przytulnej jaskini gracza. W rozwiązaniu tego dylematu pomóc może dobranie odpowiedniego laptopa gamingowego, ale pozostaje jeszcze jeden problem.

Wiele laptopów, które na pozór nadają się znakomicie do grania, ma jeden problem – po pewnym czasie zaczynają się przegrzewać. Sam pamiętam, że swego czasu próbowałem grywać na swoim starszym lapku w CS:GO – powiedzmy, że było to możliwe (nie mówię, że komfortowe 😉 ) dopóki sprzęt się nie rozgrzał. Wtedy liczba FPS spadała o 75%.

Tutaj z odsieczą chce przyjść firma Genesis, proponując graczom podstawkę chłodzącą Oxid 250. To podstawka przeznaczona przede wszystkim dla laptopów o przekątnej ekranu wynoszącej 17,3”. Chłodzenie mają zapewniać 4 wentylatory o średnicy 140 mm, równomiernie rozlokowane w jej obudowie. Tutaj ciekawostka – wentylatory te są wyposażone w opcję regulacji obrotów. Przy maksymalnej prędkości ma się z nich wydobywać dźwięk na poziomie 35 dB.

Sama podstawka natomiast oferuje dodatkowo specjalne nóżki, dzięki którym użytkownik może regulować kąt nachylenia na czterech poziomach. W podstawce znajduje się też HUB z dwoma portami USB 2.0. A z racji, że jest to sprzęt gamingowy, to oczywiście nie mogło zabraknąć podświetlenia LED. 😉 Diody oświetlają wentylatory na czerwono. Koszt prezentowanej podstawki to około 99 zł.

Gaming na łonie natury – co Wy na to?

Źródło: Genesis

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię