Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeGeoff Keighley – Activision nie będzie częścią The Game Awards

Geoff Keighley – Activision nie będzie częścią The Game Awards

W związku z ostrą reakcją graczy, Geoff Keighley potwierdził, że poza nominacjami do nagród, wydawca Activision Blizzard nie będzie obecny podczas The Game Awards 2021.

Geoff Keighley dziś rano zamieścił na Twitterze wpis dotyczący tegorocznego The Game Awards oraz odniósł się do sytuacji w Activision Blizzard.

TheGameAwards to czas świętowania dla tej branży, największej formy rozrywki na świecie. W żadnej firmie czy społeczności nie ma miejsca na nadużycia, nękanie czy drapieżne praktyki. […] Zdaję sobie również sprawę, że mamy dużą platformę, która może przyspieszyć i zainspirować zmiany. Zobowiązujemy się do tego, ale wszyscy musimy współpracować, aby zbudować lepsze i bardziej integracyjne środowisko, aby wszyscy czuli się bezpiecznie, tworząc najlepsze gry na świecie.

Oświadczenie to jest efektem fali hejtu jaka wylała się na Keighley’a i zespół TGA, po tym jak ujawniono, że podczas wydarzenia mają być promowane gry Activision Blizzard. W pierwotnym oświadczeniu, zaczerpniętym z wywiadu dla The Washington Post, Keighley zasugerował, że zespół był niezdecydowany, jak „nawigować” rolę Activision Blizzard w tegorocznej imprezie i czy TGA powinno bojkotować wydawcę i jego gry.

Zobacz: Cyberpunk 2077 trafi do Game Passa?

Geoff Keighley nie powiedział, że on lub TGA nie chce opowiedzieć się po którejś ze srton, a jedynie nie jest pewne w jaki sposób lub czy w ogóle zdecyduje się na pokazanie Activision. Należy zauważyć, że Robert Kostich z Activision jest obecnie przewodniczącym rady doradczej TGA.

To niezdecydowanie rozgniewało krytyków i zarzuciło Keighley’owi, że wcześniej nie miał problemów żeby TGA użyć jako bicza na Konami, które odmówiło Kojimie odebrania nagrody za Metal Gear Solid. Po tej akcji wygląda na to, że produkty AB nie będą prezentowane podczas TGA. Studio ma jednak nadal prawo do odebrania ewentualnych nagród w kategoriach, w których jest nominowane.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię