Strona głównaWiadomościRozrywkaGhost of Tsushima - trwają prace nad filmem. Przewodzi im reżyser Johna...

Ghost of Tsushima – trwają prace nad filmem. Przewodzi im reżyser Johna Wicka

Sony Pictures i PlayStation Productions pracują nad filmem Ghost of Tsushima. Reżyserem będzie Chad Stahelski, który wcześniej pracował m.in. nad Johnem Wickiem.

Ghost of Tsushima to jeden z hitów 2020 dla PlayStation 4. Gra sprzedała się w liczbie 6,5 miliona egzemplarzy od premiery w lipcu. Fabuła kręci się wokół Jina Sakaia, samuraja i ostatniego członka jego klanu. Gra była najszybciej sprzedającym się oryginalnym IP first-party – w ciągu pierwszych 3 dni sprzedało się 2,4 miliona kopii. Gra otrzymała nominacje do Game Awards 2020 między innymi w kategoriach gry roku, najlepsza reżyseria gry, najlepsza narracja oraz najlepszy aktor – dla Daisuke Tsujiego. 

ghost-of-tsushima-legends

Chad Stahelski, Alex Young i Jason Spitz pracują nad filmem, wspólnie z firmą 87Eleven Entertainment. Asad Qizilbash i Carter Swan zostali natomiast oddelegowani ze strony PlayStation Productions. Producentem wykonawczym jest Sucker Punch Productions, a prace z ich strony nadzorować ma Peter Kang. Ghost of Tsushima będzie drugim filmem tworzonym w kooperacji pomiędzy Sony Pictures i PlayStation Productions, pierwszym bowiem jest Uncharted – aktualnie znajdujący się w fazie post-produkcji. Ten film ma zadebiutować 11 lutego 2022. Sony Pictures Television oraz PlayStation Productions pracują też nad serialem telewizyjnym The Last of Us dla HBO, z Craigiem Mazinem jako producentem wykonawczym.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię