Strona głównaPoradnikiGryAmong Us - jak łatwo zmodyfikować rozgrywkę?

Among Us – jak łatwo zmodyfikować rozgrywkę?

Standardowa rozgrywka w Among Us już Wam się znudziła i szukacie czegoś nowego? Warto w takiej sytuacji sprawdzić co ciekawego oferują mody do popularnej gry.

Among Us może już nie dominuje na Twitchu tak, jak to było jeszcze kilka miesięcy temu, ale zabawa w oskarżanie znajomych nadal sprawia sporo frajdy. 2021 powinien przynieść kilka aktualizacji z nową zawartością, ale póki co wystarczy zainteresować się modyfikacjami tworzonymi przez społeczność zebraną wokół gry. Poniżej przedstawiamy naszym zdaniem najciekawsze, niektóre z nich także nieco utrudniające rozgrywkę.

Zobacz: Among Us: już za parę dni nowa mapa i system kont

Zacznijmy jednak od krótkiej instrukcji jak instalować mody do Among Us. Po pobraniu rozpakowujemy archiwum i kopiujemy jego zawartość do katalogu Among Us – tam, gdzie znajduje się plik wykonawczy gry. Odpalamy Amonga i czekamy na załadowanie modyfikacji – w niektórych przypadkach pierwsze uruchomienie może potrwać kilka minut. Aby sprawdzić czy mod został prawidłowo zainstalowany i wczytany, patrzymy na tekst w górnym prawym rogu na ekranie menu – powinna się tam pojawić nazwa naszego moda.

Among Us

A teraz przejdźmy do samych modyfikacji.

Extra Roles

Ten mod dodaje do gry 4 nowe role. Nie jesteśmy już ograniczeni do wyboru pomiędzy członkiem załogi a impostorem, bo dodatkowo mamy do wyboru Inżyniera, Jokera, Medyka oraz Oficera. Każda z tych postaci ma indywidualne moce, dzięki czemu gra nabiera bardziej taktycznego klimatu. Inżynier jest w stanie naprawić jedno emergency w trakcie rozgrywki, a jego zasięg obejmuje całą mapę, może też korzystać z ventów. Jedynym celem Jokera jest po prostu zostać wyrzuconym ze statku. Medyk daje innemu członkowi załogi tarczę, która znika gdy medyk ginie, postać ta otrzymuje także raport z podpowiedziami na temat zabójcy. Oficer natomiast teoretycznie stoi po stronie załogi, ale ma możliwość zabicia innego gracza – sam jednak wtedy zginie, a jego celem jest wyeliminowanie impostora.

CrewLink

CrewLink pozwala złamać konwencjonalne zasady panujące w Among Us i rozmawiać ze znajdującymi się w pobliżu graczami. W ten sposób można się wymieniać podejrzeniami w wąskim gronie.

skeld.net

Skeld.net to nie tyle modyfikacja co jeden z publicznych serwerów, który pozwala grać w tryby z dowolnie ustalonymi zasadami. Jest hostowany przez ludzi ze społeczności i działa 24/7. Posiada też własny launcher, który pozwala na odpalanie następujących trybów:

Zombies – zmienia impostora w zombie. Teraz jego celem nie jest zabicie, a zarażenie wszystkich na statku. Nie ma spotkań ani okazji do sabotażu, a jedyne co muszą zrobić pozostali członkowie załogi to swoje zadania.

Cops & Robbers – nazwa sama sugeruje o co chodzi w tym trybie. Impostor to policjant, a członkowie załogi to złodzieje. Ci drudzy mogą się poruszać po mapie, ale jeśli zostaną złapani przez policjanta, zostają zamknięci w Security, dopóki inny załogant nie pomoże im uciec. Na mapie jest też kilka bezpiecznych stref, gdzie policjant nie może nikogo złapać, a rozgrywkę nadal można wygrać po prostu wykonując zadania.

Venteleporter – tutaj panują zasady zbliżone do regularnej rozgrywki, ale zamiast standardowych ścieżek w ventach, tryb wybiera losowo, w którym miejscu wyjdziemy. Z ventów mogą natomiast korzystać wszyscy.

Doctor

Ten mod losowo przypisuje rolę doktora do jednego z członków załogi. Dzięki temu, będzie on mógł ożywiać martwych towarzyszy w MedBay’u. Najpierw jednak trzeba ich podnieść i przenieść do odpowiedniego pokoju. Aby pobrać modyfikację, trzeba wejść na serwer Discord autora – tam dostaniemy dostęp do plików.

Skiny

Na koniec coś oficjalnie od dewelopera. Innersloth przygotował siedem paczek z przedmiotami kosmetycznymi. Znajdują się w nich między innymi skiny wzorowane na mapach oraz zwierzaki, które mogą nam towarzyszyć. Oprócz tego, mnóstwo skinów i modów znajdziecie na stronie GameBanana.com.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię