Advertisement
Strona głównaPoradnikiGryGhost of Tsushima – Jaka jest najlepsza zbroja?

Ghost of Tsushima – Jaka jest najlepsza zbroja?

Skąd wziąć nową zbroję, jak je wzmacniać i która z nich jest najlepsza. Dzięki naszemu poradnikowi dopasujecie ekwipunek w Ghost of Tsushima do własnego stylu gry.

Zdobywanie nowych zbroi

Ghost of Tsushima wprowadził nieco wariacji do klasycznego systemu ekwipunku w grach z otwartym światem. Zazwyczaj pokonujecie rywali, lootujecie ich ciała i czasami wejdziecie w posiadanie czegoś, co okazuje się silniejsze niż wasz aktualny miecz, buty czy właśnie zbroja. W nowym tytule Sucker Punch z przeciwników dostaniemy tylko zapasy, strzały i kunaie, a nowe części ekwipunku odblokowują misje poboczne.

Ghost of Tsushima

Oznaczone niebieskim kolorem na mapie świata mityczne opowieści to wasze źródło gearu. Na liście nagród każdej z nich zobaczycie, czego dokładnie możecie się spodziewać po danej misji. Poznacie krótką historię przedmiotu, na który polujecie, zostaniecie postawieni przed serią zadań i jeżeli z potyczek wyjdziecie zwycięsko, w wasze ręce trafi kolejna zbroja.

Oznacza to oczywiście, że część ekwipunku jest zamknięta za progresem gry. Podczas gdy większość pobocznych obozów czy misji gwarantuje Wam nowe talizmany, w poszukiwaniu nowych zbroi wypatrujcie niebieskich znaczków na mapie.

Zbroja adekwatna do stylu gry

Rewolucji w systemie ekwipunku ciąg dalszy. Kiedy zdobędziecie już nowy pancerz, zorientujecie się, że nie ma on żadnych klasycznych statystyk. Wszystkie zbroje w Ghost of Tsushima oferują wyłącznie modyfikacje. Czasami będzie to premia do punktów zdrowia, innym razem zwiększenie czasu koncentracji, a jeszcze kolejnym zmniejszenie szybkości wykrycia przez wrogów.

Dostępne na zbroi bonusy definiują styl gry, do jakiego pasować będzie dany pancerz. Zbroja samurajskiego klanu i ubranie Ronina skutecznie sprawdzą się w walce w zwarciu. Zbroja Tadayoriego to z kolei doskonałe wyglądające narzędzie dla zapalonych łuczników. Musicie więc zastanowić się, w jaki sposób pokonujecie swoich rywali, który styl gry odpowiada Wam najbardziej i jakie bonusy przyniosą największe korzyści.

Ghost of Tsushima

Kiedy podejmiecie już decyzję, zbroje można ulepszać w wioskach u płatnerzy. Każdy kolejny poziom kosztuje nas niestety coraz więcej zasobów, ale znacząco zwiększa za to wartości dostępnych modyfikacji. Zbroje trzeba ulepszać z rozwagą. Żądane przez płatnerza liczby zapasów będziecie zbierać coraz dłużej. Warto więc wydać je na ekwipunek, który posłuży Wam co najmniej przez cały następny akt.

Zdobyte zbroje można również wizualnie dostosowywać do swoich potrzeb. Zdobywane podczas eksploracji wyspy kwiaty można wymieniać u kupców, w obozach uchodźców na różnego rodzaju barwniki. Za 10 kwiatów odblokujecie jeden alternatywny wygląd do wybranego pancerza.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię