Strona głównaGryAktualnościGhotic 2 - Dzieje Khorinis anulowane

Ghotic 2 – Dzieje Khorinis anulowane

Jeżeli czekaliście na modyfikację do Gothica 2 – Dzieje Khorinis, to niestety mamy dla Was złą wiadomość. Projekt został anulowany, a twórcy przepraszają polskich graczy.

Po fantastycznych Kronikach Myrtany gracze nabrali wielkiego apetytu na kolejne modyfikacje tworzone z takim rozmachem. Nic dziwnego, że z nadzieją czekali na Dzieje Khorinis, niestety tej modyfikacji już nie doczekamy. Twórcy oficjalnie poinformowali o zakończeniu prac.

Podstawową przyczyną o zaprzestaniu prac jest brak komunikacji z byłym głównym koordynatorem projektu, który zajmował się między innymi przygotowaniem dubbingu. Nie otrzymaliśmy w 100% pewnej odpowiedzi, czy dubbing zostanie nagrany, więc założyliśmy, że nie można na to liczyć. Również niejasna jest sprawa niewielkich ilości nagrań „nestorów”, którzy już odeszli. Dzieje Khorinis bez obiecanego „oryginalnego” dubbingu nie mają sensu. Żałujemy także, że nagrania nestorów nie zostaną zaimplementowane do modyfikacji. Mamy jednak nadzieję, że właściciel praw autorskich będzie w stanie pozytywnie je wykorzystać. Jakiś czas temu podjęliśmy decyzję o zredukowaniu części Vaduz (DK 1) i połączeniu jej z Khorinis (DK 2), aby zwiększyć szansę na przygotowaniu dubbingu do obu planowanych wcześniej części modyfikacji. Ze względu na niejasny stan dubbingu oraz zbyt wiele problemów w projektowaniu scenariusza nie byliśmy w stanie określić jasnego kierunku działania. Czas od marca tego roku do sierpnia poświęciliśmy na poprawki scenariusza i projektowanie dalszej części fabuły (Khorinis).

W maju tego roku do sieci wyciekła modyfikacja w wersji z 15 stycznia 2023. Chociaż wcześniej twórcy zapewniali, że mod jest prawie na ukończeniu, to wyglądała ona jak wczesny etap produkcji. Twórcy zapewniali wtedy, że to co wyciekło do sieci ma się nijak do tego co w rzeczywistości oferuje modyfikacja. Wtedy też pojawiły się spekulacje, że twórcy moda powoli rezygnują z dalszych prac.

Ostatecznie ekipa zamieściła oświadczenie i przeprosiny dla graczy:

Błędem ze strony zespołu było prowadzenie nadmuchanego PR-u, który rozbudził w graczach nadzieję na ambitny projekt z gwiazdorską obsadą. Wiele projektów modyfikacji do Gothica upadło z powodu braku motywacji i tutaj jest podobnie, lecz chcemy, aby było dla Was jasne to, że brak motywacji wyniknął ze złego zarządzania, którego nikt nie ma już siły naprawiać. Przepraszamy wszystkich fanów oczekujących na modyfikację, ślących nam dobre czy gorzkie, ale konstruktywne słowa oraz wszystkich wspierających finansowo na kanale Youtube. Z tego miejsca chcielibyśmy pogratulować też sukcesu ekipie Gothica II: Kronik Myrtany. Ekipie, która przekuła prawdziwa pasję w coś, co faktycznie powstało, a co było początkowo okupione niezrozumieniem ze strony „fandomu”. Cieszymy się, że udało im się przetworzyć to w dobrego moda, który zainteresował społeczność Gothica na tyle, że jest głodna czegoś więcej. Kłaniamy się więc nisko, żegnamy i idziemy w swoją stronę. DK 2008–2023. Pozdrawiamy, zespół Dzieje Khorinis.

W tej sytuacji pozostaje mieć nadzieję, że Gothic Remake zostanie dostarczony na czas.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię