Strona głównaGryAktualnościStarfield – leaker aresztowany za sprzedaż kopii gry

Starfield – leaker aresztowany za sprzedaż kopii gry

Leaker, który opublikował niedawno materiał wideo ze Starfield trafił za kratki. Według dostępnych informacji powodem była sprzedaż kradzionych kopii gry przed oficjalną premierą zaplanowaną na 1 września.

Mówiąc krótko – Darin Harris doigrał się. Według informacji przekazanych przez serwis Kotaku, lokalna policja hrabstwa Shelby w Teksasie poinformowała o próbie sprzedaży kradzionych dóbr o wartości 10 tysięcy dolarów, co jest przestępstwem. Na swoim koncie ma też dwa wykroczenia – posiadanie kradzionych dóbr o wartości do tysiąca dolarów oraz posiadanie marihuany.

Wcześniej Harris opublikował nagranie z rozgrywki Starfield. Krótki materiał miał ponad 1,2 miliona wyświetleń. Co więcej, na pośrednictwem Twittera (X) umieszczał posty wspominając w nich Todda Howarda i chwaląc grę. W ten sposób, chciał nagonić sobie klientów. Wkrótce potem pojawiły się w sieci oferty sprzedaży. Harris dysponował wieloma kopiami w tym wydaniem kolekcjonerskim z unikatowym zegarkiem.

Zanim został aresztowany sprzedał cześć kopii gry. Wczoraj najwidoczniej poczuł, że pali mu się zadek bo zaczął usuwać wpisy z sieci. Ale było już za późno bo mleko się rozlało.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię