Strona głównaWiadomościGigabyte nie zrezygnował z Vegi, ale i tak trzeba czekać

Gigabyte nie zrezygnował z Vegi, ale i tak trzeba czekać

Ostatnie doniesienia okazały się nieprawdziwe. Serwis Hardware.info dokładnie przebadał sprawę i okazuje się, że Gigabyte nie tylko nie zrezygnował z Vegi, ale już pracuje nad modelami niereferencyjnymi. Na tym dobre informacje się kończą.

Według wczorajszych informacji Gigabyte miał porzucić plany stworzenia niereferencyjnych kart graficznych AMD Radeon RX Vega 64, skupiając się jedynie na modelach RX Vega 56. Okazuje się, że nie jest to prawdą. Firma nie tylko nie porzuciła planów, ale nawet już pracuje nad autorskimi konstrukcjami. Te miałyby zadebiutować na rynku w drugiej połowie października, więc jeszcze musimy poczekać kilka tygodni.

Zrezygnowanie z kart RX Vega 64 i pozostanie przy RX Vega 56 nie miałoby większego sensu. Oba modele różnią się tylko rdzeniami graficznymi i BIOS-ami. Referencyjne laminaty są dokładnie takie same, więc przygotowując niereferencyjną wersję jednej karty bardzo łatwo stworzyć też drugą. Nie zmienia to jednak faktu, że AMD nadal ma problemy z dostawami odpowiedniej liczby procesorów graficznych. Od kilku tygodni firma stara się usprawnić proces i podobno widać już tego pierwsze efekty, ale nadal daleko jest do ideału. Premierę niereferencyjnych Radeonów RX Vega opóźnił też Asus. Początkowo karty miały zadebiutować we wrześniu, ale pojawią się na sklepowych półkach dopiero w październiku.

Czekacie jeszcze na premierę Vegi w Polsce?

Źródło: Overclock3D, Hardware.info

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię