Strona głównaWiadomościGigabyte oficjalnie prezentuje Radeony RX Vega Gaming OC WindForce 2X

Gigabyte oficjalnie prezentuje Radeony RX Vega Gaming OC WindForce 2X

Musieliśmy trochę na to poczekać, ale w końcu nastał ten moment, w którym kolejni producenci już oficjalnie wprowadzają na rynek autorskie wersje kart graficznych Radeon RX Vega. Jednym z pierwszych jest Gigabyte, który pokazał dwa modele Gaming OC WindForce 2X.

Portfolio Gigabyte’a wzbogaciło się o dwa modele – Radeon RX Vega 64 WindForce 2X oraz Radeon RX Vega 56 WindForce 2X. W obu przypadkach są to w pełni autorskie konstrukcje, w których zastosowano zupełnie inny laminat niż w modelach referencyjnych. Jak sama nazwa wskazuje, Gigabyte zastosował system chłodzenia WindForce 2X z aluminiowym radiatorem, miedzianymi rurkami cieplnymi o średnicy 8 mm oraz dwoma wentylatorami o średnicy 100 mm każdy. Rurki cieplne bezpośrednio stykają się z układem graficznym i stosem pamięci HBM2, a podstawa wyciąga ciepło z sekcji VRM MOSFET.

Wentylatory nie uruchamiają się, gdy karta nie jest zbyt obciążona, więc w trakcie korzystania z systemu powinna panować względna cisza. Warto też zauważyć, że wiatraczki kręcą się w odwrotnych kierunkach – jeden zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a drugi w przeciwnym kierunku. Poza tym karty wyposażone są w 13-fazową sekcję zasilania, a energię pobierają z dwóch 8-pinowych złączy PCIe. Obie są też fabrycznie podkręcone z zegarami GPU zdolnymi do osiągnięcia 1560 MHz. Zegar pamięci pozostał nietknięty. Gigabyte zdecydował się na zastosowanie nietypowego zestawu złączy. Na śledziu znajdziemy po 3 wyjścia HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.4.

Ceny kart nie są jeszcze znane.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię