Strona głównaWiadomościGigabyte promuje swojego potwora do gier Aorus RTX 2080 XTREME 8G

Gigabyte promuje swojego potwora do gier Aorus RTX 2080 XTREME 8G

Mając do wyboru referencyjne układy kart RTX i autorskie modele innych producentów, raczej nie będziemy zastanawiać się nad zakupem. Z najlepszych kart RTX 2080 będzie trzeba wziąć pod uwagę ofertę Gigabyte.

Lada dzień w sprzedaży pojawi się karta graficzna RTX 2080 Ti, która dołączy do buszującej już po rynku RTX 2080. Jeśli zdecydujemy się zainwestować w nową generację GPU warto rozważyć zakup niereferencyjnego modelu, bowiem chyba wszystkie bez wyjątku zaproponują lepsze taktowanie, a z pewnością wydajniejszy układ chłodzenia. Przykładem może być propozycja firmy Gigabyte – Aorus RTX 2080 Xtreme 8G.

Będzie to wariant z potężnym chłodzeniem, toteż nie straszne powinno jej być podkręcanie. Za obniżanie temperatury będą odpowiadać trzy wentylatory o średnicy 10 cm. Dodatkowo dla poprawy obiegu powietrza twórcy zastosowali dwukierunkowy system obrotów wiatraków, co ma przyspieszyć proces ochładzania rdzenia, pamięci i sekcji zasilania. Konstrukcja słusznej masy, ale metalowy backplate ochroni płytkę PCB przed niechcianym przeciążeniem.

Poza szybkością działania karty powinniśmy także zwrócić uwagę na system podświetlenia. W przeciwieństwie do konkurencyjnych modeli, Gigabyte postawił na niewielkie panele LED 5V RGB, którymi można sterować z oprogramowania Gigabyte Fusion i Aorus Engine. Pozwoliło to m.in. uniknąć sytuacji, gdy do pracy podświetlenia jest wymagana płyta główna wpierająca daną technologię.

Aorus RTX 2080 XTREME 8G zyskuje dodatkowe punkty dzięki większej liczbie gniazd do podłączenia wyświetlaczy. Zamiast standardowych 5, jest tu aż 7, a w tym USB-C, 3x DisplayPort i 3x HDMI.

Na razie nie wiadomo dokładnie, ile będzie kosztować karta w chwili premiery, lecz optymistyczna wersja zakłada, że ponad 900 dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię