Strona głównaWiadomościGigabyte zapowiedział odświeżoną wersję laptopa Aero 15 w wersji X

Gigabyte zapowiedział odświeżoną wersję laptopa Aero 15 w wersji X

Poniekąd będzie to ten sam laptop tylko z jedną radykalna zmianą. Dzięki niej Aero 15 X zyska do 40% większej wydajności w grach.

Pierwsza odsłona laptopa Gigabyte Aero 15 spotkała się z aprobatą wielu graczy. Mobilna konstrukcja oferowała sporą moc obliczeniową zaspokajającą potrzeby praktycznie wszystkich gier w natywnej rozdzielczości 1080p. Stałe 60 kl/s było możliwe do uzyskania za sprawą tandemu i7-7700HQ z kartą graficzną Nvidia GTX 1060 z 6GB. Producent widząc rosnące wymagania gier poszedł za ciosem i wzbogacił swoją linię gamingową o nowszy wariant Aero 15 X.

Aczkolwiek ulepszona wersja 14″ laptopa sprowadza się wyłącznie do zmiany jednego podzespołu. Mianowicie chodzi tu o zastąpienie GTX 1060 6GB kartą z tej samej rodziny, ale oferującą o wiele większą moc. Na pokładzie „X” znajdziemy GTX 1070 z aż 8 GB pamięci VRAM wykonanego w technologii Max-Q, co bezpośrednio ma się przełożyć na wyższe o 40% osiągi podczas zagrywek w najnowszych produkcjach. Reszta komponentów, jak i wygląd samego urządzenia pozostanie bez zmian.

Pod skorupą po raz kolejny Gigabyte zainstalował procesor 7. generacji i7-7700HQ (2,8-38 GHz), 16 GB RAM DDR4 2400 MHz oraz dysk 512 GB SSD w formacie M.2 PCIe NVMe. W przypadku, gdy zabraknie nam miejsca, możemy rozszerzyć magazyn o dodatkowy dysk M.2. Tu warto również wspomnieć o występowaniu odpowiedniej liczby złączy dla urządzeń zewnętrznych, a w tym Thunderbolt USB Type-C, HDMI 2.0, MiniDisplay 1.3. Urok podrasowanej wersji laptopa podkreśla klawiatura z podświetleniem RGB Fusion, które spersonalizowac osobno dla każdego klawisza.   

Nowa wersja Aero 15 X nie wyprze z produkcji standardowej wersji, a będzie jedynie towarzyszyć jej. Walka o miejsce na półce sklepowej zacznie się już 3 października. Oczywiście, za model z lepszą kartą zapłacimy więcej, a mianowicie 2399 euro.    

Źródło: hexus.net

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię