Strona głównaWiadomościHardwareGigantyczny wyciek z bazy danych Intela - ujawniono 20GB tajnych plików

Gigantyczny wyciek z bazy danych Intela – ujawniono 20GB tajnych plików

Firma Intel posiada, ogromną liczbę patentów i gigantyczny dział badań i rozwoju. I to on stał się ofiarą ostatniego olbrzymiego wycieku informacji. Udostępnionych zostało 20GB plików, które objęte były klauzulą tajności (NDA) lub Intel Restricted Secret. Dostęp do tych plików miał tylko Intel i jego najbliżsi partnerzy.

“Intel Ex-Confidential Lake” tak zostało nazwane archiwum z wykradzionymi plikami, dostępne jest dla każdego, kto śledzi media społecznościowe. Link do tego archiwum opublikował Till Kottmann na swoim Twitterze. Lista plików jest bardzo obszerna i wśród nich możemy znaleźć schematy, dokumentację i narzędzia dla całej platformy Tiger Lake łącznie z oprogramowaniem firmware, która swoją premierę ma mieć w nieodległej przyszłości.

Intel wystosował już swoje oświadczenie dotyczące tak dużego wycieku tajnych informacji.

Podjeliśmy, kroki wyjaśniające zaistniałą sytuację. Udostępnione Informacje zdają się pochodzić z działu intel Resource and design center, który udostępnia tajne informacje dla partnerów biznesowych, którzy o takie dane występują. Wierzymy, że za upublicznieniem tych plików stoi jedna osoba, która miała do nich dostęp.

Osoba lub osoby, które są źródłem tego przecieku, pozostają nadal anonimowe. Till Kattmann w swoim wpisie na Twitterze twierdzi, że za atakiem może stać pojedynczy hacker lub ich grupa. Czemu kategorycznie zaprzecza Intel.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię