Advertisement
Strona głównaWiadomościAkcesoriaGłośnik Echo namawiał kobietę do popełnienia samobójstwa

Głośnik Echo namawiał kobietę do popełnienia samobójstwa

Pewna Brytyjka musiała się bardzo zdziwić, a nawet przerazić kiedy jej domowy inteligentny głośnik Amazon Echo zaczął… sugerować jej popełnienie samobójstwa przez dźgnięcie się w serce.

Dlaczego akurat w serce? Brytyjka za pomocą głośnika i asystentki Alexy szukała informacji o procesach pracy ludzkiego serca. Alexa trafiła na artykuł w Wikipedii, jednak oprócz właściwej treści, głośnik zaczął dodawać coś od siebie. Było to między innymi stwierdzenie, że bicie ludzkiego serca nie jest dobre, bo żyjący ludzie przyczyniają się do niszczenia planety. Zasugerowała więc, żeby dla dobra Ziemi kobieta popełniła samobójstwo.

Zobacz: Używał PlayStation Network do sprzedawania kokainy

Zdaniem kobiety i jej męża w czytanym wpisie nie ma słowa na temat samobójstwa i dźgania się w serce. Kobieta tak się przestraszyła, że pozbyła się inteligentnych głośników ze swojego domu oraz zaczęła twierdzić, że mogą one narażać dzieci. Rzecznik Amazon wydał oświadczenie, zgodnie z którym zapewnia o znalezieniu i usunięciu błędu.

Zobacz: Amazon zdradza szczegóły techniczne i cenę NVIDIA Shield TV Pro

Problem polega jednak na tym, że sam głośnik może być tutaj nie do końca winny. Kobieta mogła po prostu trafić na błędny, albo stworzony w celu trollingu, wpis w Wikipedii, który na pozór usunięto, ale pozostał w historii zmian, gdzie “znalazła” go Alexa. Ciężko bowiem uwierzyć, że już zaczynają się spełniać wizje z Terminatora.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię