Advertisement
Strona głównaWiadomościCD Projekt RED zawarł ugodę z Andrzejem Sapkowskim... a przy okazji zyskał...

CD Projekt RED zawarł ugodę z Andrzejem Sapkowskim… a przy okazji zyskał nowe prawa

Pamiętacie sytuację gdy Andrzej Sapkowski postanowił zgłosić się do CD Projekt RED o dodatkowe 60 milionów złotych z tytułu opłat licencyjnych za Wiedźmina? Wygląda na to, że sprawa w końcu znalazła swój finał – który chyba usatysfakcjonował obie strony.

Na czym stanęło jeśli chodzi o ten spór? Tego dokładnie nie wiadomo, bo twórcy gry tłumaczą się tajemnicą handlową. Podali jednak oficjalny komunikat na ten temat, którego treść przytaczamy poniżej:

“Ze względu na zawarte w umowie zobowiązania Stron do zachowania poufności a także ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa Spółki, szczegóły zawartego porozumienia nie zostaną ujawnione, przy czym przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów oraz nakreślają ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami.”

Wygląda na to, że CD Projekt RED nie tylko dogadał się z autorem sagi o Wiedźminie, ale też przy tej okazji wyciągnął co nieco dla siebie. Pozyskano nowe prawa i potwierdzono te, które już należą do CD Projektu.

Zobacz: Coraz bliżej ugody między Andrzejem Sapkowskim, a CD Projekt. Pisarz chce załatwić sprawę „po cichu”

Chodzi między innymi o wykorzystanie Wiedźmina i wszystkiego co z nim związane do celów takich jak stworzenie komiksów, gier planszowych oraz innych produktów. Czy to oznacza, że pojawią się nowe koszulki z Wiedźminem i innymi bohaterami sagi? Albo kolejne gry? Wygląda to na całkiem prawdopodobne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię