Strona głównaWiadomościGoogle jako nowy gracz na rynku strumieniowego udostępniania gier?

Google jako nowy gracz na rynku strumieniowego udostępniania gier?

Od momentu narodzin do śmierci serwisu Onlive wiele innych firm również próbowało szczęścia z transmisją strumieniową gier wideo. W chwili obecnej najlepszą tego typu usługą jest GeForce Now od NVidii. Swoich sił próbują również Sony ze swoim PSNow oraz Microsoft, który kupił PlayFab. Teraz do ekipy chce dołączyć również Google.

Wg nieoficjalnych informacji Google planuje uruchomienie serwisu strumieniowania gier o kodowej nazwie Yeti. Nowy serwis Google prawdopodobnie przyjmie model działania Netflix, czyli oferowanie dostępu do biblioteki gier w ramach miesięcznego abonamentu.

Google chce uruchomić Yeti w taki sposób aby użytkownicy mogli przesyłać strumieniowo gry bezpośrednio na swoje urządzenie Chromecast lub Android TV. Nie wiadomo ile miałaby kosztować taka usługa, ani jakie gry byłyby dostępne. Plotki głoszą, że będą to gry Android aby nie robić bezpośredniej konkurencji dla konsol oraz PC.

Firma rozmawiała już z niektórymi deweloperami, ale nie wiadomo czy udało się zabezpieczyć jakąkolwiek grę dla tej usługi.

Jesteśmy ciekawi w jakim kierunku rozwinie się projekt. Rozczarowujące jest to, że usługa będzie udostępniała tylko gry Androida, wygląda na to, że Google nie chce robić konkurencji dla Nvidii i woli wykorzystać niszę w rynku.

Źródło: kitguru

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię