Strona głównaWiadomościIntel wydał patcha, który rozwiązuje problem ze Spectre

Intel wydał patcha, który rozwiązuje problem ze Spectre

Poważna luka w zabezpieczeniach jądra systemu wreszcie została załatana. Niestety, dotyczy to tylko niektórych procesorów Intel.

Jesteśmy już o krok od finału sensacyjnej historii napisanej przez firmę Intel. Co ważne, opowieść ma mieć szczęśliwe zakończenie dla posiadaczy wszystkich procesorów. Już za chwilę część z nich może zamknąć za sobą ostatni rozdział o nazwie Spectre.

Niebiescy wypuścili już aktualizację, która naprawia problem zabezpieczeń jądra systemu. Również jest ona lekarstwem na stabilizację pracy urządzenia, dzięki czemu niespodziewane restarty komputera nie będą miały już miejsca w naszym życiu. Aczkolwiek nie wszyscy mogą zacząć zanosić się uśmiechem.

Na razie patcha obowiązkowo powinny pobrać osoby korzystające z CPU z serii Skylake, a w tym z oznaczeniem Y-, U-, H-, S- oraz U23e. Jeśli macie takowy model procesora, to na Waszej liście pojawienie się łatki do pobrania jest już kwestią godzin, o ile jeszcze nie figuruje w centrum aktualizacji.

Reszta natomiast musi jeszcze zaczekać na odtrutkę. Jak informuje Intel, od 22 stycznia nadal prowadzone są testy z procesorami Haswell i Broadwell. Producent nie podał jeszcze dla nich ostatecznej daty premiery patcha, podając zdawkową odpowiedź „[aktualizację otrzyma – dop. red.] więcej platform w kolejnych dniach„. 

Ostatecznie, aktualizacje te będą dostępne w większości przypadków dzięki aktualizacjom oprogramowania OEM… Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważne jest, aby każdy zawsze aktualizował swoje systemy. Badania wskazują, że często występuje znaczne opóźnienie między momentem, w którym ludzie otrzymują aktualizacje i kiedy faktycznie je wdrażają. W dzisiejszym środowisku musi się to zmienić. – powiedział Navin Shenoy, główny menadżer w Data Center Group w Intel

Także wiecie już co z tym fantem zrobić. Kto ma Skylake niech natychmiast ratuje swojego kompa, zaś inni nieszczęśliwcy muszą czekać na wybawienie. Jakie procki u Was siedzą na płycie?      

Źródło: pcworld.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię