Strona głównaWiadomościHardwareGoogle Stadia oraz pierwszy monitor OLED od firmy LG

Google Stadia oraz pierwszy monitor OLED od firmy LG

Targi CES 2021 obfitują w wiele nowości. Firma LG zaprezentowała na nich całe grono nowych urządzeń i rozwiązań. Nas najbardziej zainteresowały dwa z nich.

Firma LG znana jest z tego, że jest pierwszym producentem ekranów OLED i na mocy ich patentu, pozostali producenci mogą wytwarzać swoje panele OLED, tak robi Philips, Panasonic itp. Do tej pory użytkownicy komputerów PC patrzyli trochę z zazdrością na użytkowników konsol, którzy mogli podłączyć swoją konsolę do stosownego telewizora OLED i cieszyć się obrazem o idealnej czerni i nieskończonym kontrastem (producenci, posługują się wartością 1000000:1, dla uproszczenia).

Dzięki nowemu monitorowi LG 32EP950, użytkownicy PC w końcu otrzymają ekran OLED. To 32-calowy monitor skierowany do profesjonalnego użytkownika, stąd pokrycie gamutu DCI-P3 wynosi 99%, ale też Adobe RGB wynosi 99%, co więcej, monitor też otrzymał funkcję OLED Pixel Dimming HDR, funkcja ta pozwala wyświetlać materiał HDR w jak najbardziej zgodny z oryginałem sposób. Niestety więcej szczegółów nie zostało podanych. Także też nie znamy ceny, w jakiej ten monitor ma zadebiutować na rynku.

Drugą nowością, którą zaprezentowała firma LG i dotyczy ona prawie wszystkich nowych telewizorów LG, jest to, że do końca roku telewizory wykorzystujące system operacyjny webOS otrzymają natywne wsparcie dla usługi Google Stadia. Oznacza to, duże uproszczenie dla wszystkich posiadaczy tej usługi. Co więcej, w nowych telewizorach LG z nowym systemem operacyjnym webOS, gracze otrzymają usprawnione specjalne menu dla gracza, w którym będziemy mogli włączyć funkcje adaptacyjnego odświeżania jak NVIDIA G-sync, czy AMD Freesync.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię