Strona głównaGryAktualnościGoogle Stadia powoduje przegrzewanie Chromecastów, a Google... nie widzi problemu

Google Stadia powoduje przegrzewanie Chromecastów, a Google… nie widzi problemu

Jakby Google miało za mało problemów związanych ze startem usługi Stadia, użytkownicy znaleźli kolejny. Pojawiły się zgłoszenia o przegrzewających się Chromecastach Ultra, które służą do streamowania gier.

Przegrzewanie Chromecastów Ultra objawia się nie tylko nienaturalnie wysoką temperaturą samego urządzenia. Powoduje ono przede wszystkim ich niespodziewane wyłączanie, co w środku rozgrywki, bez zapisanego postępu, może być wybitnie frustrujące. 

Zobacz: Google Stadia: Deweloperzy boją się, że Google może nagle zamknąć usługę

Niestety przedstawiciele Google, którzy udzielają się w wątku o problemie na Reddicie, nie potwierdzają go, a użytkownicy są pozostawieni sami sobie.

Jedna z przedstawicielek firmy napisała:

“Dzięki za wywołanie tematu. Wiemy, że ciepłota urządzenia może budzić niepokój, ale możemy potwierdzić, że nie istnieje problem przegrzewania się Chromecastów Ultra. Podczas normalnego użytkowania (jak oglądanie video z kotami na Youtube) powierzchnia urządzenia może być ciepła, ale to normalne zachowanie. Zespół dokonał gruntownych testów – w tym testów długotrwałej rozgrywki – i nie stwierdził problemu wyłączania z powodu temperatury.”

W odpowiedzi zaczęły jednak pojawiać się kolejne posty, od osób twierdzących, że problem faktycznie istnieje i nie jest to pojedynczy przypadek. Te wpisy pozostały już jednak bez odpowiedzi. 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię