Strona głównaGryAktualnościProject xCloud ma dostać gry ekskluzywne

Project xCloud ma dostać gry ekskluzywne

Kiedy kilka dni temu Google zaprezentowało listę tytułów startowych dla usługi Stadia, pojawiło się sporo głosów graczy zawiedzionych brakiem jakiegokolwiek exclusive’a na tę platformę. Tworzący konkurencyjnego xClouda Microsoft najwyraźniej nie zamierza popełnić tego samego błędu.

Obietnica ekskluzywnych tytułów dla Project xCloud pojawiła się podczas tegorocznego X019. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że usługa ma być stale rozwijana – między innymi w momencie, gdy pojawi zadebiutuje konsola Xbox Scarlett. 

Jeśli chodzi o wspomniane exclusive’y, to póki co przedstawiciele firmy nie zdradzają żadnych konkretów. Wiadomo tylko, że toczą się rozmowy (na wczesnym etapie) z różnymi twórcami. Pojawienie się takich tytułów może potrwać nawet 1,5 do 2 lat.

Zobacz: Project xCloud połączy się z Xbox Game Pass i pojawi na Windows PC

Kolejna ciekawostka na temat xClouda jest taka, że do usługi dodano tzw. świadomą chmurę. To dzięki niej będzie dokonywane rozróżnienie czy gra jest przesyłana w strumieniu czy nie. Ma to pomóc w aplikowaniu łatek koniecznych typowo dla streamingu. Aktualnie z usługi mogą korzystać niektórzy posiadacze telefonów i tabletów z Androidem, niedługo planowane jest również jej uruchomienie na komputerach z Windowsem 10. 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię