Strona głównaGryAktualnościGothic Remake – THQ Nordic zapowiada prezentację

Gothic Remake – THQ Nordic zapowiada prezentację

THQ Nordic przypomina o tym, że powstaje Gothic Remake, który trafi na PC, PS5 i Xbox Series. Niedługo pierwsza prezentacja i ogłoszenie daty premiery gry.

W najnowszym komunikacie prasowym THQ Nordic ujawniło, że prace nad wcześniej zapowiadanym Ghotic Remake trwają. Grą zajmuje się zespół Alkimia Interactive, który swoją siedzibę ma w Barcelonie. W ekipie zasiedli sami entuzjaści gatunku RPG, ale nadal trwają poszukiwania kolejnych członków zespołu. To może sugerować, że nie udało się ściągnąć nikogo z Piranha Bytes, zresztą gdyby tak się stało to wydawca by się tym pewnie pochwalił.

Zobacz: Disney+ ma już 100 milionów użytkowników

Prace nad grą będzie nadzorował Reinhard Pollice z THQ Nordic, który związany jest z marką SpellForce i odpowiedzialnym za nią Grimlore Games. Samo Gothic Remake trafi na PC i konsole nowej generacji. Pierwsze pokazy odbędą się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Możemy spodziewać się, że stanie się to w okolicach tegorocznego E3.

Pierwotnie Gothic swoją premierę miał w 2001 roku. Pod koniec 2019 na Steam trafiło grywalne demo Gothic Remake, co pozwoliło THQ Nordic zbadać zainteresowanie grą i podjąć decyzję o kontynuacji prac.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię