Strona głównaWiadomościZmarł Gordon Hall – współzałożyciel Rockstar Leeds

Zmarł Gordon Hall – współzałożyciel Rockstar Leeds

W wieku 51 lat zmarł współzałożyciel Rockstar Leeds, Gordon Hall. Był on producentem m.in. Grand Theft Auto: Chinatown Wars.

Gordon Hall we współpracy z Jasonem McGannem, Davem Boxem i Ianem J. Brownem założyli w 1997 roku studio Möbius Entertainment. Na początku swej działalności wyprodukowali wiele gier, które nie przebiły się do świadomości graczy, jednak to pozwoliło im stać się specjalistami w tworzeni gier na konsole przenośne. O studiu stało się głośno w 2003 za sprawą gry Max Payne wydanej na Game Boy Advance, którego wydawcą był Rockstar Games.

W 2004 roku studio zostało zakupione przez Take-Two i przemianowane na Rockstar Leeds. Ekipa we współpracy z Rockstar North zabrała się za tworzenie GTA: Liberty City Stories i Vice City Stories. Studio pomagało również przy tworzeniu GTA V i Red Dead Redemption 2.

Hall oprócz produkcji GTA: Chinatown Wars pracował dla Rockstar San Diego nad pierwszym Red Dead Redemption. Firmę opuścił w 2011, jakiś czas później dołączył do Activision Blizzard Mobile jako dyrektor kreatywny.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię