Strona głównaGryAktualnościUwielbiamy jeść i pić w trakcie grania – dowodzą badania

Uwielbiamy jeść i pić w trakcie grania – dowodzą badania

Nowe badania wykazały, że jako gracze uwielbiamy jeść i pić w trakcie ulubionej rozgrywki. Robi to zdecydowana większość z nas.

Badania na temat preferencji graczy co do posiłków i napojów zostały przeprowadzone przez Newzoo. Badacze przepytali graczy z następujących regionów:

  • Ameryka Północna (Kanada i USA)
  • APAC (Chiny, Indie, Japonia, Południowa Korea, Tajwan, Filipiny, Wietnam, Singapur, Tajlandia, Malezja, Australia, Indonezja oraz Nowa Zelandia)
  • Zachodnia Europa (Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy, Holandia, Belgia i Szwecja)

Wnioski płynące z badań są bardzo ciekawe. Wygląda na to, że aż 80% graczy regularnie je i pije w trakcie grania. Szczególnie wyróżniają się tutaj użytkownicy z Indii (94%) oraz Indonezji (93%). Ze wszystkich regionów dużo częściej za jedzenie i picie sięgają mężczyźni. Najczęściej robią to też osoby w przedziale wiekowym od 21 do 35 lat, co nie powinno dziwić.

Co jedzą gracze?

No dobrze, wiemy już, że gracze uwielbiają jeść w trakcie przesiadywania z padem, myszką i klawiaturą lub przenośną konsolą w ręku. Ale co wtedy jemy? Jakie produkty czy napoje wybieramy najczęściej? Na to pytanie również odpowiadają badania. Okazuje się, że aż 60% graczy w wieku 10-15 lat sięga głównie po słone przekąski typu chipsy. Z kolei nieco starsi odbiorcy w wieku 16-20 lat wybierają przede wszystkim napoje bezalkoholowe (55%).

Wiele osób często łączy się gaming z energy drinkami. Okazuje się, że te nie są wcale aż tak popularne. Najczęściej, bo aż w 26% przypadków, sięgają po nie mieszkańcy regionu APAC. Na drugim miejscu znajduje się Ameryka Północna z wynikiem 17%, a na trzecim Europa, gdzie energetyki w trakcie grania wybiera tylko 15% graczy. Częściej za to wybieramy piwo. To jest popularne głównie w Europie, w przedziale wiekowym 31-35 lat (28%).

A Wy lubicie pić i jeść w trakcie grania? Jeśli tak, to pochwalcie się, co jest Waszą ulubioną przekąską. Czy sięgacie po trochę już stereotypowe chipsy i energetyki? A może częściej wybieracie zwykłą wodę lub słodkie napoje? Dajcie znać w komentarzach!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcenewzoo
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię