Advertisement
Strona głównaGryAktualnościBaldur’s Gate 3 – dzisiaj zobaczymy coś nowego

Baldur’s Gate 3 – dzisiaj zobaczymy coś nowego

Baldur’s Gate to seria już legendarna, która po wielu, wielu, naprawdę wielu latach w końcu doczekała się kontynuacji. Jeszcze w tym roku ma zadebiutować Baldur’s Gate 3 we wczesnym dostępie. A już dzisiaj zobaczymy coś nowego, związanego z tytułem. Prawdopodobnie trailer.

Pierwsza część Baldur’s Gate zadebiutowała w 1998 roku i została niezwykle ciepło przyjęta przez graczy. Nic dziwnego, że na kontynuację przyszło nam czekać zaledwie 2 lata, bowiem Baldur’s Gate 2 trafiło na rynek w roku 2000. Druga odsłona również okazała się hitem. Kwestią czasu wydawało się wydanie kolejnej… No właśnie, wydawało się. Na Baldur’s Gate III przyszło nam trochę poczekać.

Baldur’s Gate 3, czyli 20 lat później

Dopiero w tym roku, 20 lat po premierze dwójki, gra trafi do nas w ramach wczesnego dostępu. Pracuje nad nią Larian Studios, znane przede wszystkim ze świetnych gier RPG z serii Divinity: Original Sin, które w bardziej klasyczny, a może nawet staroświecki sposób podchodzą do tego gatunku. Na to samo możemy liczyć w Baldur’s Gate 3. Twórcy potwierdzili turowy system walki, różne opcje dialogowe czy też rozbudowany kreator postaci. Wiemy też, że fabuła będą się rozgrywać na 100 lat po wydarzeniach z Tronu Baala i skupi się na Łupieżcach Umysłu.

Czemu o tym wszystkim piszę? Bo dzisiaj, co zostało potwierdzone przez Larian Studios na Twitterze, zobaczymy nowe materiały z Baldur’s Gate 3. Prawdopodobnie były one pierwotnie przygotowane z myślą o targach E3 2020, które zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Co prawda twórcy nie zdradzili, co dokładnie nam zaprezentują, ale prawdopodobnie możemy liczyć na jakiegoś rodzaju trailer lub nowy fragment gameplayu. Kto wie, może poznamy też datę premiery. Na ten moment wiemy jedynie, że gra trafi do nas jeszcze w 2020 roku, ale na razie tylko w formie wczesnego dostępu. Data pełnoprawnej premiery wciąż pozostaje tajemnicą.

Miejmy nadzieję, że na Baldur’s Gate 3 nie przyjdzie nam zbyt długo czekać. Z drugiej strony, czekamy 20 lat, to poczekamy jeszcze kilka miesięcy…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię