Strona głównaEsportGracze SK Gaming wrócili do formy- wygrywają DreamHack Open Summer 2017

Gracze SK Gaming wrócili do formy- wygrywają DreamHack Open Summer 2017

Zwycięstwem SK Gaming zakończył się tegoroczny DreamHack Open Summer 2017. To już czwarty turniej w ostatnim czasie, który Brazylijczycy kończą na najwyższym miejscu, co tylko dowodzi, iż kryzys mają dawno za sobą. Ze Szwecji przywieźli 50 tys. dolarów.

W finale zawodnicy SK Gaming zmierzyli się z przedstawicielami gospodarzy i jedyną europejską drużyną, która awansowała do fazy play-off. Mowa oczywiście o Fnatic z Flushą, JW, Krimzem, Dennisem i Olofmeisterem w składzie. Chociaż to Brazylijczycy byli zdecydowanymi faworytami, to początek meczu zwiastował dość wyrównane spotkanie. Pierwsza połowa na mapie Inferno zakończyła się minimalną przewagą SK Gaming (8:7). Niestety, Szwedzi kompletnie nie radzili sobie w defensywie i po stronie CT zdołali ugrać zaledwie jedną rundę. Tym samym Inferno zakończyło się wynikiem 16:8 dla Brazylijczyków.

Jednak Szwedzi nie mieli zamiaru się poddawać, co dość szybko udowodnili na drugiej mapie. Overpass, bo tam właśnie była rozgrywana kolejna runda tego meczu, zakończył się wręcz blamażem SK Gaming. No bo jak inaczej nazwać wynik 16:4 dla Fnatic? O zwycięstwie w całym spotkaniu zadecydować miała walka na trzeciej mapie – Mirage. Ta miała identyczny przebieg jak pierwsza. Po stronie atakującej Fnatic ugrali 7 rund i połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla SK. W ataku Brazylijczycy byli dużo bardziej skuteczni i rywalom oddali tylko jedną rundę, kończąc mecz wynikiem 16:8. To oznaczało zwycięstwo w całym turnieju i zdobycie nagrody w wysokości 50 tys. dolarów. Zawodnikiem turnieju został uznany Marcelo ‘coldzera’ David z SK Gaming.