Strona głównaWiadomościAorus GTX 1070 Gaming Box zrobi z laptopa prawdziwą maszynkę do grania

Aorus GTX 1070 Gaming Box zrobi z laptopa prawdziwą maszynkę do grania

Gigabyte, pod gamingową marką Aorus, zaprezentował zewnętrzną kartę graficzną o nazwie GTX 1070 Gaming Box. Od konkurencji różni się tym, że jest to sprzęt w pełni wyposażony i gotowy do działania.

Wielu producentów ma w swojej ofercie tzw. obudowy na zewnętrzne karty graficzne. Jak sama nazwa wskazuje, są to jednak tylko obudowy, do których trzeba dokupić jeszcze bebechy w postaci dobrej grafiki. Aorus poszedł inną drogą i zaprezentował w pełni wyposażony i gotowy do działania zestaw. GTX 1070 Gaming Box wyposażony jest w podkręconą kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1070 z zasilaczem o mocy 450 W. Z komputerem łączy się przy pomocy portu Thunderbolt 3, który pozwala na transfer z prędkością do 40 Gb/s i dostarcza 100 W energii. Co więcej, podłączając zewnętrzną kartę graficzną nie trzeba resetować laptopa.

Ale na tym możliwości urządzenia się nie kończą. Aorus GTX 1070 Gaming Box oferuje całkiem pokaźny zestaw złączy. Oprócz HDMI, DisplayPort i dwóch DL-DVI, wyposażony jest również w trzy porty USB 3.0 oraz złącze Quick Charge 3.0, które pozwala na bardzo szybkie ładowanie kompatybilnych sprzętów mobilnych. W zestawie z zewnętrzną kartą graficzną otrzymujemy torbę do łatwego przenoszenia zestawu. Warto jeszcze wspomnieć o podświetleniu LED, zgodnym z RGB Fusion. Niestety, cena nie jest na razie znana. Ale nie ma co się oszukiwać – Aorus GTX 1070 Gaming Box nie będzie sprzętem tanim. Sama grafika kosztuje ponad 2 tys. złotych, a do tego dochodzi jeszcze obudowa z licznymi złączami i zasilacz o mocy 450 W. Podejrzewam, że 3500 zł to minimum tego, co będziemy musieli zapłacić.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię