Strona głównaEsportGracze Virtus.pro i SK Gaming zmierzą się… na boisku piłkarskim

Gracze Virtus.pro i SK Gaming zmierzą się… na boisku piłkarskim

To już oficjalne! Polacy z Virtus.pro oraz Brazylijczycy z SK Gaming zmierzą się w meczu piłkarskim. Poznaliśmy już nawet datę tego spotkania.

Historia ma swój początek 25. lutego tego roku. To właśnie tego dnia na profilu SK Gaming na Twitterze pojawił się post o poszukiwaniu dwóch gracz do meczu z zawodnikami dywizji CS:GO. Wtedy chodziło jeszcze o zupełnie rekreacyjne kopanie piłki w Kolonii. Jednak na wpis szybko odpowiedział Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, który zaproponował mecz Virtus.pro vs SK Gaming o 50 tys. dolarów. Polakowi odpowiedział kapitan Brazylijczyków, który zaproponował dodatkowe 50 tys. dolarów, czyli w sumie stawką meczu byłoby aż 100 tys. dolarów.

Jeszcze tego samego dnia do dyskusji dołączył się Anton Cherepennlkov z firmy ESforce, która ma udziały zarówno w Virtus.pro, jak i SK Gaming. Zaproponował on, aby spotkanie rozegrać w trakcie IEM Katowice 2017. Niestety, pojedynku najwyraźniej nie udało się zorganizować w Polsce, ale o sprawie nie zapomniano. W połowie marca spotkali się przedstawiciele obu drużyn, aby omówić szczegóły piłkarskiego pojedynku. Dzisiaj już wiemy, co z tych rozmów wynikło.

Mecz zostanie rozegrany 10 lipca, zaraz po zakończeniu ESL One w Kolonii. Naprzeciwko siebie staną drużyny składające się z 7 zawodników. Jeśli zagraliby wszyscy zawodnicy i trenerzy, to wciąż brakowałoby po jednym piłkarzu. Być może obie drużyny zaproszą do meczu jakiegoś gościa. Nie od dzisiaj wiadomo, że wielkim fanem SK Gaming jest między innymi Neymar. Kto wie, może udałoby się namówić zawodnika Barcelony do wzięcia udziału w pojedynku. Jeśli nic się nie zmieniło, to stawką meczu będą nie tylko chwała i prestiż, ale również 100 tys. dolarów. Pojedynek ma być transmitowany przez Internet.

Źródło: Cybersport

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię