Strona głównaWiadomościGracze w końcu doczekają się silnika Source 2 w CS:GO?

Gracze w końcu doczekają się silnika Source 2 w CS:GO?

W nocy odbyła się konferencja, na której Counter-Strike: Global Offensive oficjalnie zadebiutował w Chinach. Przy okazji dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy na temat gry i przyszłych planów na rozwój.

Konferencja została zorganizowana przez firmę Perfect World, która – w ramach współpracy z Valve – uzyskała wyłączność na zarządzanie CS:GO w Chinach. Ma to wpłynąć na rozwój azjatyckiej sceny, gdzie i tak jest już organizowanych coraz więcej turniejów. Perfect World obiecało chińskim graczom między innymi wyższy tickrate 128, którego cały czas domagają się gracze z Europy i Ameryki, jak na razie bezskutecznie.

Na zorganizowanej wczoraj konferencji Perfect World ujawniło kilka ciekawych informacji na temat CS:GO. Zdaniem Chińczyków jeszcze tego lata Valve zamierza zaktualizować grę o silnik Source 2. Aktualnie Counter-Strike działa na pierwszej wersji oprogramowania, która ma już kilkanaście lat i – mówiąc delikatnie – jest już mocno przestarzała. Co prawda Valve cały czas łata grę i wzbogaca o nowe elementy, ale tytuł nigdy w ten sposób nie uzyska odpowiedniej jakości. Co ważne, Dota2 już kilka lat temu została przeniesiona na silnik Source 2, co wpłynęło bardzo pozytywnie na rozgrywkę.

Ale na tym nie koniec nowości. Perfect World poinformowało również o nowej operacji, która także miałaby zostać udostępniona jeszcze tego lata. Nie znamy żadnych szczegółów z tym związanych, ale od ostatniej operacji minęło już sporo miesięcy. Wprowadzenie nowej to ciekawe misje, ale też z pewnością sporo nowych skinów, które większość graczy tak bardzo lubi. Poza tym Chińczycy poinformowali o 128 tickrate, ale o tym, było wiadomo już wcześniej. Najprawdopodobniej szybsze serwery będą dostępne tylko w Chinach, przynajmniej początkowo.

Wszystkie powyższe informacje są bardzo ciekawe z perspektywy graczy CS:GO. Miłośnicy tej gry od dawna domagają się wielu zmian, bo Counter-Strike jest już lekko przestarzały i pełny irytujących błędów. Nie bez powodu istnieje powiedzenie „Got CSGOed”, czyli „być zCS-owanym”. Dotyczy ono sytuacji, w której gracz zostaje oszukany przez silnik gry.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię