Strona głównaWiadomościTrwają prace nad grą Czas Apokalipsy!

Trwają prace nad grą Czas Apokalipsy!

Film Francisa Forda Coppoli to wspaniały materiał na grę komputerową. Czy reżyserowi i jego ekipie uda się zachować klimat wietnamśkiej pożogi oraz oryginalny charakter pułkownika Kurtza?

Do tej pory powstało wiele filmów, które na przestrzeni kilkudziesięciu lat wyznaczały kierunek rozwoju kinematografii. Jednym z takich dzieł jest właśnie Czas Apokalipsy. Na stałe zagościł na listach najlepszych filmów wszechczasów. Jego reżyser postanowił sprawdzić, czy historia opowiedziana na wielkim ekranie ma szanse stać się równie niesamowitym doświadczeniem w świecie wirtualnym.

Coppola do pracy nad grą zaangażował nie byle jaki zespół. Założone przez niego studio American Zoetrope bogate jest w artystów oraz programistów z prawdziwego zdarzenia. Orszak reżysera uzupełniają między innymi: Rob Auten (główny scenarzysta Gear of War), Josh Sawyer (dyrektor artystyczny Obsidian Entertainment), Lawrence Liberty (sprawował rolę producenta wykonawczego przy projektach Fallout: New Vegas, The Witcher).

Twórcy ostrzegają, że nie będzie to kolejna gra rodem z cyklu Call of Duty. Ich celem jest stworzenie egranizacji Czasu Apokalipsy mocno nawiązującej do realiów kinowego pierwowzoru. Będzie to połączenie survivalu z horrorem i grą akcji. Ma łączyć ponury klimat, wyalienowanie głownego bohatera, a wręcz umiejscowienie go w strefie wielkiego ryzyka, gdzie zabijanie jest jedynie rozwiązaniem ostatecznym, acz ważnym dla jego przetrwania i wykonania misji. A jest nią odnalezienie pułkownika Kurtza, który zdezerterował z armii amerykańskiej i postanowił utworzyć własne niezależne państewko na obszarze Wietnamu.

W przypadku tego projektu są obawy, że w trakcie realizacji może po prostu upaść, bowiem gra ma zostać sfinansowana z zewnętrznych środków, a przede wszystkim z zapomogi użytkowników. Natenczas twórcy zebrali 825 tys dolarów z wymaganych 5,9 mln dolarów, co z pewnością nie napawa optymizmem. Aczkolwiek zbiórka ma potrwać jeszcze przez 403 dni, więc jest spora szansa na uzykanie potrzebnych do produkcji pieniędzy. Jeśli macie ochotę wesprzeć Coppolę i jego zespół, zapraszam do odwiedzenia ich strony.

Źródło: apocalypsenow.com, dsogaming.com, ign.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię