Strona głównaWiadomościGraliście w Overwatch Mercy albo D.Vą? Nie mamy dobrych wiadomości

Graliście w Overwatch Mercy albo D.Vą? Nie mamy dobrych wiadomości

Blizzard wypuścił aktualizację do gry Overwatch, która wprowadza ogromne zmiany dla dwóch postaci. Od teraz znacząco zmieni się sposób grania Mercy (Łaska) oraz D.Vą. Oprócz tego aktualizacja wprowadza nową mapę – Junkertown.

Ale zacznijmy od zmian dla postaci. O usunięciu dotychczasowego „ulti” Łaski było wiadomo już od dłuższego czasu. Blizzard doszedł do wniosku, że wskrzeszanie drużyny skłaniało graczy do mało zabawnego stylu gry, który polegał na chowaniu się przed przeciwnikami i wyskakiwaniu z „ulti” w odpowiednim momencie. Nie miało to na celu odmienić losy gry, a przede wszystkim zyskać najlepsze zagranie meczu. Dlatego najlepszy cios Mercy został całkowicie zmieniony. Szwajcarska lekarka już nie może wskrzeszać całej drużyny (o ile kompani znajdowali się w zasięgu). Zamiast tego może wznieść się ponad pole walki z nieograniczoną amunicją i lepszymi zdolnościami leczniczymi. Wskrzeszać nadal można, ale tylko jedną postać raz na 30 sekund. Tyle trwa oczekiwanie na odnowienie umiejętności, która trafiła teraz do grupy tych standardowych.

Sporo zmieniło się również u pilotki mecha. D.Va pełniła do tej pory rolę klasycznego tanka, który jednocześnie mógł zadawać też spore obrażenia. Jedną z ważniejszych umiejętności była tarcza ochronna, która odbijała wszelkie pociski. Dało się ją aktywować na czas 4 sekund, dzięki czemu można było osłonić siebie samego, jak i kompanów z drużyny. Ale z tym koniec. Teraz tarczę można włączyć maksymalnie na 2 sekundy. Za to teraz D.Va może strzelać w trakcie latania i dodano jej nowy arsenał w postaci małych rakiet, które zadają obrażenia na niewielkim terenie. To powinno jeszcze bardziej przesunąć pilotkę mecha w kierunku postaci ofensywnej i wymusić bardziej agresywny styl gry.

Oprócz tego Blizzard wprowadza nową mapę – Junkertown. Już po samej nazwie można się domyślić, że jest to domowa lokacja Junkrata (Złomiarza). Na niej po raz kolejny zadaniem drużyny atakującej będzie przetransportowanie ładunku przez kolejne punkty kontrolne aż na sam koniec mapy.

[you tube=mcPDd16_9dI]

Źródło: Blizzard

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię