Strona głównaEsportGran Turismo wśród gier gamingowej Olimpiady. Znamy szczegóły Olympic Virtual Series

Gran Turismo wśród gier gamingowej Olimpiady. Znamy szczegóły Olympic Virtual Series

W połowie maja rozpocznie się Olympic Virtual Series. Gracze w ramach rozgrywek będą rywalizować m.in. w Gran Turismo. 

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wkracza najwyraźniej do esportu. Ogłoszono właśnie Olympic Virtual Series. Impreza rozpocznie się 13 maja, potrwa aż do 23 czerwca i zakłada rywalizację rywalizację w pięciu różnych grach.

Zobacz: Days Gone: gracze zorganizowali petycję w sprawię sequela

Niestety na liście tych tytułów nie znajdziemy Counter-Strike’a ani League of Legends. Komitet trzyma się motywu sportów tradycyjnych. Reprezentowane podczas gamingowej Olimpiady będą w rezultacie sporty motorowe (Gran Turismo), kolarstwo (Zwift), Baseball (eBaseball Powerful Pro Baseball 2020), żeglarstwo (Virtual Regatta) oraz wioślarstwo, któremu nie przypisano jeszcze gry.

Na tym kończą się informacje, które mamy w tej chwili o inicjatywie MKOI. Przez następne tygodnie powinniśmy poznać szczegóły o zasadach udziału w poszczególnych dyscyplinach i czy w grę wchodzi jakaś pula nagród. Nie ulega również wątpliwości, że jest kilka sportowych tytułów, które mogłyby wzbogacić powyższą listę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceThe Verge
Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię