Strona głównaGryGry Battle Royale zarabiają 6 razy więcej niż rok temu

Gry Battle Royale zarabiają 6 razy więcej niż rok temu

Battle Royale to prawdziwy fenomen ostatnich miesięcy. Już wcześniej gry z tego gatunku cieszyły się sporą popularnością, ale dopiero PlayerUnknown’s Battlegrounds i Fortnite rozpędziły karuzelę. Przełożyło się to na zyski, które w tym roku podskoczą aż 6-krotnie.

Rynek Battle Royale został przebadany przez firmę analityczną SuperData. Ich zdaniem w tym roku przychody z tego gatunku gier wzrosną aż o 625% w porównaniu z 2017 rokiem. Dokładnie z 1,7 mld dolarów aż do 12,6 mld dolarów. Za tak dobry wynik mają być odpowiedzialne między innymi nowe produkcje z Call of Duty: Black Ops 4 i Battlefield V na czele (obie mają mieć tryb Battle Royale). Ale na tym nie koniec. W 2019 roku rynek Battle Royale osiągnie aż 20,1 mld dolarów przychodu.

Jak wygląda podział na poszczególne platformy? Można powiedzieć, że jest dość równo. Najwięcej, bo 2,8 mld dolarów zysku przyniosą gry Battle Royale na urządzenia mobilne. Zaraz za nimi, z wynikiem 2,7 mld dolarów, plasują się konsole. Na ostatnim miejscu są PC-ty, ale wynik 2 mld dolarów nie jest dużo gorszy od pozostałych platform.

– Branża gier musi się przygotować, przystosować i zaspokajać potrzeby odbiorców, którzy oczekują wartościowych trybów Battle Royale w nadchodzących strzelankach dla wielu graczy – można przeczytać w raporcie.

A Wy wpadliście w szał Battle Royale? Która gra jest Waszą ulubioną?

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię