Strona głównaWiadomościNowa funkcja Twitcha. Na stream da się zareagować GIF-ami

Nowa funkcja Twitcha. Na stream da się zareagować GIF-ami

Twitch ma różne pomysły na rozwój swojej platformy. Jedne są gorsze, inne trochę lepsze. Jeszcze nie wiem, do której z tych kategorii zaliczyć najnowszy pomysł z reakcjami za pomocą GIF-ów.

Na Twitchu popularne są emotikony. Serwis ma ich prawdopodobnie kilkadziesiąt, a dodatkowo każdy streamer – w zależności od liczby subskrybentów – może dodawać własne. Jednak na platformie nigdy szerszego zastosowania nie miały niezwykle popularne ostatnio GIF-y. Ale dzisiaj to się zmieniło. Od teraz widzowie mogą reagować na transmisję przy pomocy „ruchomych obrazków”.

Twitch oficjalnie wprowadza wtyczkę do obsługi GIPHY. GIPHY to prawdopodobnie największa i najpopularniejsza platforma z GIF-ami. Dzięki temu widzowie będą mogli jeszcze ciekawiej reagować na to, co dzieje się na ekranie ich monitorów. Jest jednak kilka obostrzeń. Po pierwsze, sam streamer musi włączyć obsługę GIF-ów i przygotować do tego część ekranu (tak samo, jak w przypadku powiadomień). Poza tym GIF-y mają być ograniczone do tych z oznaczeniem PG. Twitch rozumie przez to obrazki bez podtekstów seksualnych, przemocy i tzw. lewd.

Jeszcze nie wiadomo, jak dużą kontrolę nad wtyczką będą mieli sami streamerzy. Na pewno przydałoby się ograniczenie w liczbie wyświetlanych GIF-ów na minutę. Inaczej sytuacja szybko może wymknąć się spod kontroli. Jeśli chcecie włączyć u siebie wtyczkę GIPHY, to musicie udać się na oficjalną stronę dodatku i kliknąć „zainstaluj”.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię