Strona głównaGryAktualnościGry komputerowe popularniejsze od muzyki i filmów i to razem wziętych

Gry komputerowe popularniejsze od muzyki i filmów i to razem wziętych

Gry komputerowe coraz bardziej wypierają inne formy rozrywki. Jak wynika z raportu stowarzyszenia Entertainment Retailers Association (ERA) gry wideo stanowią ponad połowę rynku rozrywki w Wielkiej Brytanii.

Branża gier w Wielkiej Brytanii w 2018 została wyceniona na 3,86 miliarda funtów, czyli 4,85 miliarda dolarów, przewyższa to wartość przemysłu muzycznego oraz wideo, których łączna wartość wyniosła 4,62 miliarda dolarów. Chociaż rynek gier jest obecnie najważniejszą formą rozrywki w Wielkiej Brytanii, to roczna sprzedaż fizycznych nośników z grami na PC i konsole spadła o 2,8 procent, z kolei sprzedaż cyfrowa wzrosła o 12,5 procent.

Zobacz: FIFA 19 – aktualizacja obniża skuteczność przewrotek i dodaje oleju do głowy bramkarzowi

Wzrost ten oznacza, że sprzedaż cyfrowa wygenerowała 80,1 procent przychodów z gier w Wielkiej Brytanii w 2018 roku, chociaż wiele z najlepiej sprzedających się tytułów takich jak: FIFA 19, Red Dead Redemtpion 2 i Black Ops 4 nadal notowało wysoką sprzedaż w formie nośników fizycznych. Według ERA rynek gier podwoił swoją wartość od 2007 roku.

Sytuację skomentował Kim Bayley CEO ERA:

Branża gier niezwykle skutecznie wykorzystała potencjał technologii cyfrowej do oferowania nowych i fascynujących form rozrywki. Pomimo tego, że jest najmłodszym z naszych trzech sektorów rozrywkowych, obecnie jest on największy.

Poniżej lista najlepiej sprzedających się tytułów w Wielkiej Brytanii w 2018 roku:

A jak to wygląda u Was? Co przeważa granie, filmy czy słuchanie muzyki? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię