Strona głównaGryAktualnościGry z cyklu Wiedźmin doczekają się własnych książek. Trwa zbiórka na Kickstarterze

Gry z cyklu Wiedźmin doczekają się własnych książek. Trwa zbiórka na Kickstarterze

Gry z cyklu Wiedźmin to prawdziwy fenomen, który kompletnie zmienił postrzeganie polskich gier i polskich firm tworzących gry. Fenomen tak fascynujący, że powstają o nich książki – i nie są one dziełem polskich autorów.

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka pieniędzy, która ma wspomóc powstanie książek o kulisach tworzenia gier z Geraltem w roli głównej. Książka ma mieć tytuł The Rise of The Witcher: A New RPG King, a jej autorem jest Benoit Reiner – youtuber, dziennikarz i developer.

Zobacz: Cyberpunk 2077 ma się sprzedać lepiej niż Wiedźmin 3

Książka, która ma liczyć 256 stron, będzie zawierać między innymi wywiady z twórcami gier, analizę każdej z gier, jak również spojrzenie na świat Sapkowskiego. Nie zabraknie także informacji na temat muzyki czy mechaniki rozgrywki.

Co ciekawe, pierwotnie twórcy zbiórki chcieli zebrać tylko nieco ponad 11 tysięcy dolarów, ale kwota ta już dawno została przekroczona. Akcja ma zakończyć się za miesiąc, a wpłacający otrzymają swoje egzemplarze książki – w zależności od udzielonego wsparcia w postaci ebooka lub wersji papierowej.

Zobacz: Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi w końcu na Nintendo Switch

To nie pierwsza książka poświęcona grom tych twórców. Wcześniej wydali oni opracowania na temat Diablo, Fallouta oraz Dead Cells. Premierę książki o Wiedźminie zaplanowano na przełom listopada i grudnia.

Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć zbiórkę, to znajdzie ją tutaj.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię