Strona głównaGryGry polskiego dewelopera usunięte ze Steam. Czym zawinił?

Gry polskiego dewelopera usunięte ze Steam. Czym zawinił?

Cały katalog gier i DLC polskiego studia Acram Digital został usunięty ze Steama. Przyczyną było odkrycie przez Valve, że deweloper publikuje fałszywe recenzje swoich gier. Polskie studio wydało takie tytuły jak Steam: Rails to Riches czy Eight-Minute Empire.

W dorobku dewelopera mogliśmy znaleźć głównie komputerowe wersje gier planszowych. Wielu nabywców narzekało na fałszywe recenzje (zostały one już usunięte) oraz na agresywne komentarze w przypadku negatywnej opinii na temat produktu.

Stanowisko Valve w tej sprawie:

Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących fałszywych recenzji Steam: Rails to Riches i Eight-Minute Empire od studia Acram Digital. Po zweryfikowaniu zgłoszeń stwierdziliśmy, że twórca Grzegorz Kubas, próbował sfałszować oceny swoich gier. Jest to sprzeczne z naszą polityką i czymś co traktujemy bardzo poważnie. Dzięki działaniom Grzegorza usunęliśmy wszystkie gry i DLC opracowane przez Acram z naszego sklepu i nie będziemy z nim już więcej współpracować. Osoby, które zakupiły tytuły wcześniej nadal będą mogły z nich korzystać.

W odpowiedzi Kubas skomentował zaistniałą sytuację, mówiąc, że to on jest winien, a nie całe studio i próbuje odwoływać się od decyzji Valve:

– Drodzy gracze, Macie rację. Jestem winny. Powodem mojej frustracji było kilka niesprawiedliwych recenzji na Steam. To była głupia akcja, a nie coś zaplanowanego. To było moje indywidualne działanie a nie całego zespołu, więc proszę winić mnie, a nie twórców. To była lekcja na całe życie i już nigdy to się nie powtórzy. NIGDY nie zapłaciliśmy za żadne pozytywne recenzje. To tylko 6 moich fałszywych kont Steam, zrobionych w sposób amatorski, z tego samego komputera i tego samego adresu IP. Byłem bardzo sfrustrowany. Mamy świetnych programistów, pasjonatów gier planszowych. Ciężko pracują, aby dostarczyć wysokiej jakości gry. Słuchamy graczy i wprowadzamy funkcje, o które pytają. Wysłaliśmy wiadomość e-mail do Valve dotyczącą tego problemu i czekamy na odpowiedź. Obwiniajcie mnie, a nie programistów. Bardzo mi przykro, Grzegorz Kubas.

Trzeba przyznać, że to dość nietypowa sytuacja. W końcu niecodziennie deweloper dostaje bana na Steam, a wszystkie jego produkty lądują w koszu. Z drugiej strony cała ta akcja może spowodować, że o tym polskim studio zrobi się głośniej i więcej ludzi zwróci uwagę na ich produkty. Wielu z nas, gdyby nie powyższa informacja, nie miałoby pojęcia o istnieniu Acram Digital.

Dajcie znać w komentarzach czy graliście kiedyś, w którąś z gier Acram Digital?

Źródło: kotaku

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Hej, z tutaj dev team Acram.

    Chcieliśmy tylko powiedzieć, że nasze gry wracają na Steam 🙂 Eight-Minute Empire już jest dostępne, Steam: Rails to Riches na prostej drodze.

    W sumie tyle 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię