Strona głównaWiadomościNvidia w końcu ujawnia, ile zarobiła dzięki kopaczom kryptowalut

Nvidia w końcu ujawnia, ile zarobiła dzięki kopaczom kryptowalut

Nvidia po raz pierwszy podzieliła się ze światem informacją na temat zarobków z rynku kryptowalut. Chodzi oczywiście o wszystkich tych górników, którzy kupili karty graficzne z zielonym logo.

Pierwszy kwartał 2018 roku był dla Nvidii rewelacyjny. Firma uzyskała w ciągu trzech miesięcy przychód na poziomie 3,21 mld dolarów, co jest wynikiem lepszym aż o 66 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. To przełożyło się na dochód w wysokości 1,3 mld dolarów, co z kolei jest poprawą rok do roku aż o 134 proc. Jeśli chodzi o same karty graficzne, to one przyniosły przychód na poziomie 2,77 mld dolarów, co stanowi ponad 86 proc. wszystkich przychodów firmy. Z tego modele GeForce GTX 10xx dały 1,7 mld dolarów przychodu.

Zobacz także: Nvidia wysyła kontenery kart graficznych. GeForce’y nie będą już odstraszać ceną

No dobrze, a co z górnikami? Okazuje się, że dzięki nim firma wcale nie zarobiła tak dużo, przynajmniej bezpośrednio. Według Nvidii kopacze kryptowalut przynieśli marce zaledwie 289 mln dolarów przychodu. To nieco ponad 10 proc. wszystkich przychodów ze sprzedaży kart graficznych. Trzeba jednak pamiętać, że wysoki popyt przełożył się na wyższą marżę. W pierwszym kwartale 2018 roku wynosiła ona aż 64,5 proc. Nvidia twierdzi, że to dzięki użytkownikom, którzy kupują coraz lepsze karty (z wyższej półki). Jestem jednak przekonany, że to głównie zasługa górników, którzy wywołali spory kryzys na rynku, doprowadzając do znacznego wzrostu cen.

Zobacz także: Wyciekła specyfikacja karty Nvidia GeForce GTX 1180

Warto przy okazji dodać, że jest to rekordowy kwartał dla Nvidii. Zieloni przewidują, że w kolejnym przychód ze sprzedaży kart graficznych dla górników spadnie aż o 2/3. Jednocześnie przychód całej firmy ma wynieść około 3,1 mld dolarów.

Źródło: TweakTown, Bloomberg

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię